Зимовий період окрім позитивних вражень та довготривалих свят приніс українцям і неприємний сюрприз – погода настільки часто змінюється із дощової на морозну, що іноді буквально неможливо утримати рівновагу. Подібна ситуація склалася вчора у столиці, тому лікар-травматолог Олександр Пархомчук дав кілька дієвих порад, як не стати жертвою слизьких доріг.

Про це повідомляє "Обозреватель".

За його словами, протягом цього місяця до медичних закладів почали звертатися все більше людей, які отримали серйозні ушкодження після падіння на кризі. Часто зустрічаються випадки переломів променевої кістки, передпліччя, ніг, а також розтягнення зв'язок. Переважну більшість пацієнтів - жінки.

Читайте також: Ожеледь: обурені кияни підірвали соцмережі

Перш за все лікар радить змінити взуття на більш безпечне, адже високі підбори ще нікого не врятували від переломів. Крім того, дбати про зовнішній вигляд у такий час не зовсім доречно, адже потім це може закінчитися тим, що доведеться кілька тижнів носити гіпс. Щоб обрати потрібні чоботи, варто перш за все звернути увагу на підошву – вона повинна бути зроблена виключно із гуми або каучуку.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними В українців залишилося кілька годин: дзеркальна дата 24.04.2024 допоможе вам виконати бажане, правила Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Ефективним способом захиститися від травм фахівець вважає максимальну концентрацію уваги. Якщо ви падаєте, то потрібно намагатися зігнути руку таким чином, щоб удар припав на стегно, адже у протилежному випадку можна зламати собі коліно, або кисті.

Потрібно також зайнятися спортивними тренуваннями – саме хороша фізична форма допомагає підтримувати м'язи у тонусі, що дозволить втриматися на слизькій дорозі.

Велике значення також має правильне харчування. У свій раціон потрібно додати більше кальцію, щоб кістки стали міцнішими. Можна компенсувати нестачу корисних речовин в організмі за рахунок вітамінних комплексів, або звичайних продуктів, які містять подібні компоненти – наприклад, сир.

Лікар стверджує, що ніколи неможна розмовляти по телефону, коли переходите небезпечну ділянку дороги, що вкрита кригою. Навіть якщо дзвінок терміновий і дуже важливий – відкладіть на потім, адже краще залишитися цілим і неушкодженим, аніж за кілька хвилин забезпечити собі "квиток" до травмпункту.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ожеледиця викликала бурхливу реакцію киян у соціальних мережах.