Другий день поспіль кияни та гості столиці спостерігають білий дим над містом. За свідченням очевидців, ним затягнуло центральну частину Києва та Лівий берег.

У прес-службі ДСНС України в місті Київ уже відзвітували, що ні у самому місті, ні в області нічого не горить. Запаху гару справді немає, проте білий дим викликав чимало здогадок та пліток.

У Держпродспоживслужбі пояснили, що утворення білого серпанку над містом спричинено відповідними метеорологічними умовами – високим температурним режимом, відсутністю тривалих опадів та вітру, які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Станом на 25 липня рівень забруднення у столиці перевищив середньодобові граничнодопустимі концентрації (ГДК): діоксиду азоту - в 2,75-3,25 рази на всіх постах, крім просп. Науки,37, Гідропарк; формальдегіду в 1,0-1,3 рази на пл. Бесрабській, вул. Каунаській, пл. Перемоги, 98/2, пл. Московській.

Читайте також: Сьогодні українці потерпатимуть від спеки

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

За результатами досліджень на територіях розташування об'єктів житлового фонду, громадських будівель, установ соціального, культурного та побутового призначення максимальні концентрації шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери в точках відбору повітря (пр.-т Бажана, 16, вул.Р.Окіпної, 4Б, вул.Хрещатик, 26) наближалися до граничнодопустимих.

Держпродспоживслужба уже попередила киян про те, що, якщо спека й надалі триватиме – рівень забруднення зростатиме. А це в свою чергу викличе загострення хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи та алергічних проявів.

Фахівці служби закликали міську владу столиці обмежити рух транспорту та при можливості поливати дороги і прибудинкові території, а киян закликали не спалювати відходи та утриматися від розведення вогнищ.