Другий день поспіль кияни та гості столиці спостерігають білий дим над містом. За свідченням очевидців, ним затягнуло центральну частину Києва та Лівий берег.

У прес-службі ДСНС України в місті Київ уже відзвітували, що ні у самому місті, ні в області нічого не горить. Запаху гару справді немає, проте білий дим викликав чимало здогадок та пліток.

У Держпродспоживслужбі пояснили, що утворення білого серпанку над містом спричинено відповідними метеорологічними умовами – високим температурним режимом, відсутністю тривалих опадів та вітру, які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

Станом на 25 липня рівень забруднення у столиці перевищив середньодобові граничнодопустимі концентрації (ГДК): діоксиду азоту - в 2,75-3,25 рази на всіх постах, крім просп. Науки,37, Гідропарк; формальдегіду в 1,0-1,3 рази на пл. Бесрабській, вул. Каунаській, пл. Перемоги, 98/2, пл. Московській.

Читайте також: Сьогодні українці потерпатимуть від спеки

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

За результатами досліджень на територіях розташування об'єктів житлового фонду, громадських будівель, установ соціального, культурного та побутового призначення максимальні концентрації шкідливих речовин у приземному шарі атмосфери в точках відбору повітря (пр.-т Бажана, 16, вул.Р.Окіпної, 4Б, вул.Хрещатик, 26) наближалися до граничнодопустимих.

Держпродспоживслужба уже попередила киян про те, що, якщо спека й надалі триватиме – рівень забруднення зростатиме. А це в свою чергу викличе загострення хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи та алергічних проявів.

Фахівці служби закликали міську владу столиці обмежити рух транспорту та при можливості поливати дороги і прибудинкові території, а киян закликали не спалювати відходи та утриматися від розведення вогнищ.