Близько 5 тисяч підписів на вулицях Києва зібрали небайдужі активісти, волонтери та бійці АТО з вимогою – встановити в столиці на Бесарабській площі пам'ятник героям АТО.

До Революції гідності Бесарабську площу "прикрашав" Ленін, а останнім часом міська влада та небайдужі меценати перейнялися пустим місцем. Тож нині там височіє інсталяція мексиканської художниці Синтії Гутьерес, яку кияни встигли охрестити "драбиною". І справді, в історичному місці столиці, замість пам'ятника справжнім героям височіє така собі драбина.

"Знай" спробував з'ясувати – чи в курсі міська влада, що відбувається довкола Бесарабської площі?

У відділі з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Шевченківської РДА, де знаходиться Бесарабська площа. Нам повідомили, що ми не вірно склали інформаційний запит. До того ж, вони є виконавчим органом, тому не в курсі ініціатив і порадили звернутися до столичної влади.

Натомість, на сайті РДА є прекрасний розділ. Присвячений жителям Шевченківського району, що загинули в АТО.

Популярні новини зараз
В опалювальному сезоні знизять тариф на світло: хто платитиме 1,32 грн за кВт Туалет тепер під арештом: боротися з боргами вирішили забороною какати Соцвиплати призначатимуть по-новому: українців попередили про важливу зміну Вистачить на кілька буханок хліба: пенсіонерам доплатять у вересні 570 гривень
Показати ще

Читайте також: Патріотам тут не місце: "ходоки" вигнали українського воїна

В Управлінні інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату КМДА теж не в курсі такої ініціативи, нас попросили скинути офіційний запит та запевнили, що протягом кількох днів нададуть відповідь від Департаменту містобудування та архітектури.

Ми спробували запитати в працівників Департаменту напрямку про встановлення такого потрібного пам'ятника, проте й там виявилися не в курсі такої ініціативи.

Ще більш цинічною виявилася відповідь Людмили Березницької, голови постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики адміністрації м.Києва. Там молодим патріотам відповіли – Бесарабська площа не місце для пам'ятника, оскільки раніше там був цвинтар. А кількість зібраних підписів ніякої ролі не грає.

"Позиція комісії – не Вам, громадо, це вирішувати. Для Вас, громадо, територія навколо пам'ятника – це кладовище і там не можна нічого робити! А для кого можна? Звісно ж для тих, чиї інтереси представляє комісія – їм можна і атракціон там будувати, і шоу, і все, що завгодно!", - констатували члени ініціативної групи після зустрічі з головою комісії.

Виникає логічне питання – невже загиблі герої АТО не заслуговують на пам'ятник у столиці, як того хочуть кияни?