Справжньою несподіванкою стало для вчених існування стародавніх міст в районі храмового комплексу Ангкор-Ват в Камбоджі.

Виявити загублені між джунглями міста вдалось за допомогою технології лазерного сканування. Як повідомляє The Guardian, обстеження проводилось з повітря, використовуючи лідар - лазерний радар. З вертольотів до землі випускали промені лазера, що дозволило отримати детальну карту споруд, прихованих під покривом джунглів і грунту.

Вченим вдалося отримати інформацію про водні шляхи, місця виплавки чавуну і навіть про ще один храм. Вік поселень, з'єднаних між собою каналами і дорогами, варіюється в межах 900-1400 років. Судячи з площі виявлених міст поруч з Ангкор-Ватом, вони представляли собою ядро ​​найбільшої імперії Старого Світу в XII столітті – Кхмерської імперії.

Читайте також: Археологи розкопали золоті запаси вікінгів

На думку вчених, нові відкриття змусять переглянути історію розквіту і занепаду Кхмерської імперії. В період найбільшої могутності вона контролювала всю територію Південно-Східної Азії, але пізніше впала під ударами тайських племен. Однак, виявлений археологами міський ландшафт ставить під сумнів історію швидкого залишення кхмерами Ангкору і його руйнування.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров" В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

Ангкор-Ват ("храм Ангкор") - гігантський індуїстський храмовий комплекс в Камбоджі, присвячений богу Вішну. Він є одним з найбільших створених культових споруд, і одним з найважливіших археологічних пам'яток світу. Храм був побудований в першій половині XII століття під час правління повелителя Кхмерської імперії Сурьявармана II. В XV столітті Ангкор-Ват був занедбаний, і заново відкритий вже європейцями в 1860 році.