Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект про автономізацію клінік (№2309а). Згідно з документом медустанови перетворюються в комерційні товариства з обмеженою відповідальністю, а їхні послуги стануть платними. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" розповів заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров'я Олег Мусій.

У разі, якщо замість закону №2309а буде прийнятий доопрацьований проект №2309а-1 лікарні стануть "казенними підприємствами", або "комунальними некомерційними підприємствами" але перелік платних послуг, проте, залишиться.

Статус комунального некомерційного підприємства передбачає, що заклад охорони здоров'я зможе легально заробляти, надаючи платні послуги, перелік яких буде затверджувати Кабмін, а їх вартість встановить МОЗ, зазначає Мусій.

Читайте також: Керівники лікарень тепер будуть особисто розпоряджатися бюджетними грошима

Законопроект про організацію медобслуговування №4456 передбачає, що послуги в лікарнях стануть платними, і описує, як буде формуватися ціна на них. Документ також узаконює статус медиків як фізичних осіб-підприємців, які зможуть на первинному рівні надавати медичну допомогу.

Популярні новини зараз
ТЦК не питатиме: після отримання повістки чоловікам не залишать вибору Не красти хоча б на третину та прибрати "мертві душі": експерт пояснив, як не підвищувати тарифи у Києві Замість пенсії – ще п’ять років роботи: українських жінок позбавляють заслуженого відпочинку Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Більш того, один заклад охорони здоров'я буде заробляти більше, а інший менше. "І той, що більше заробив, матиме можливість, наприклад, оновити свою техніку або підвищити зарплату, або найняти кращого фахівця, який буде приносити більший прибуток", - пояснив Мусій.