З такою ідеєю виступив місцевий ресторатор Вардкес Арзуманян та керівник громадської ради при управлінні ДФС Віктор Горбач. Арзуманян написав на своїй сторінці у Фейсбук, що кожен, хто хоче взяти участь в обговорення проекту арки, може дописувати свої пропозиції під його постом, або ж безпосередньо зв'язатися із ініціаторами задуму.

Ідея з поверненням арки дуже сподобалась львів'янам і зараз вони активно обговорюють, за яким проектом краще збудувати арку: відтворити старе, ще австрійське склепіння, чи створити нове, більш сучасне, а вже із 19 січня стартує перша робоча нарада щодо цієї ідеї.

Читати також: Львів'янин відсудив 3 тис грн у виробника ноутбуків

Як відомо, тріумфальну арку звели на честь приїзду до Львова імператора Австрійської імперії Франца Йосифа І в районі сучасної вулиці Городоцька. Він відвідував місто у зв'язку із найбільшою виставкою-ярмарком в Королівстві Галичина у 1894 році, яка відбувалась в Стрийському парку. Місто готувалось до приїзду із особливим розмахом. Для влаштування святкового прийому імператора з бюджету Львова виділили понад двадцять тисяч злотих.

Архітектор тріумфальної арки – Кароль Боублік, в центральній частині арки розмістив герб Львова, а над ним – погруддя Франца Йосифа І.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..." Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити
Показати ще

Саме під аркою тогочасний міський голова Львова Міхал Ґноїнський зробив символічний подарунок Францу Йосифу І – він віддав йому ключі від міста та сердець львів'ян.