Люди, котрі користуються миючими засобами та спреями для прибирання , значно більше ризикують отримати хронічну обструктивну хворобу легень, до якої входять хронічний бронхіт й емфізема.

Такий висновок зробили норвезькі вчені, вивчивши інформацію по п'яти тисячам жінок за двадцятирічний період, використовуючи дані обстеження The European Community Respiratory Health Survey, пише NEWS.am Medicine.

Вони з'ясували, що ті, хто займався професійним прибиранням з використанням побутової хімії, на 17% більше страждали від зниження функції легень в порівнянні з іншими. Правда, повсякденне прибирання житла теж дає свої наслідки. Домогосподарки, наприклад, показали зниження функції легень на 14% частіше.

Читайте також: 7 природних замінників побутової хімії

Негативний вплив засобів для чищення провокують насамперед хімічні агенти на зразок аміаку. Вони подразнюють дихальні шляхи. Є у складі рідин для миття й інші речовини, здатні викликати алергічні реакції в дихальних шляхах.

Популярні новини зараз
Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити
Показати ще

На думку експертів, виробники побутової хімії повинні попереджати споживачів про такі ризики. Вони радять жінкам обов'язково перевіряти список компонентів миючих засобів й уникати покупки небезпечних товарів, а також уважно вивчати інструкції на етикетках.

У якості альтернативи спреям фахівці рекомендують використовувати під час прибирання вологі серветки, а під час наведення порядку - відкривати вікна й двері для провітрювання.

Як писав "Знай", побутова хімія може викликати безпліддя.