Що відчувають люди, які втратили кінцівку, змогли побачити за допомогою томографії вчені з Оксфордського університету.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГрупа дослідників, очолювана Санні Кіккерт під керівництвом доцента Тамар Макін, вивчила активність мозку двох людей, які втратили ліві руки 25 років і 31 рік тому, і зіставили з контрольною групою з 11 осіб, які мали обидві руки, пише chrdk.ru.
Під час спостережень добровольців просили ворушити тим чи іншим пальцем, а вчені фіксували показники роботи мозку і стежили за тим, які його ділянки активізуються.
У ході експерименту виявилося, що в учасників з ампутованими руками під час спроби поворушити фантомною кінцівкою активізуються ті ж ділянки мозку, що і в людей з обома руками. При цьому мозкова активність в інвалідів все ж була трошки нижчою.
Читайте також: Вчені придумали, як стерти неприємні спогади
Вчені переконані, що в майбутньому пам'ять мозку про те, які ділянки треба активізувати для управління тим чи іншим пальцем, можна буде використати для нейропротезування. Такими протезами мозок зможе управляти безпосередньо, використовуючи електроди, вживлені в кору.
"Фантомна кінцівка" – це відчуття руки, ноги або пальця, які були ампутовані. Люди, котрі втратили кінцівку, іноді скаржаться, що вона болить або свербить.
Нагадаємо, американська компанія Mobius Bionics анонсувала випуск біонічного протеза руки LUKE arm у кінці 2016 року. Він дозволить виконувати безліч функцій, у тому числі й застібати блискавку.