Британські медики спостерігали за процесами, які відбуваються з жінкою після того, як вона припиняє грудне вигодовування дитини, повідомляє New Scientist.

Згідно з результатами, опублікованими в науковому журналі Developmental Cellе, вирішальну роль у здоровому відновленні жіночих грудей після завершення періоду годування дитини молоком вчені визнали за білком Rac1 і однойменним геном. Їхнє нормальне функціонування не дозволяє клітинам, які гинуть після виконання своєї функції, спричинити запалення молочних залоз.

Читайте також: Зірки довели, що годування грудьми – прекрасний процес

Експерименти проводилися на мишах. У гризунів видалили ген Rac1, у результаті чого у самок, які народили, відразу після першого годування виникло запалення молочних залоз, так що вони були нездатними до подальшого виробництва молока.

Причиною цього є відсутність регулювання з боку Rac1, через що величезна кількість мертвих клітин видаляється стандартним способом – фагоцитозом.

Популярні новини зараз
Нові правила військового обліку: українців штрафуватимуть без їхнього відома Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Саме з впливом Rac1 медики пов'язують можливий розвиток раку молочних залоз у жінок, які народили.

Як раніше повідомляв Знай.ua, материнське молоко впливає на інтелект дитини.