В Міністерстві освіти України відмовилось надати контракти 10-ти ректорів вищих навчальних закладів України. Про це сьогодні написав у своєму блозі журналіст Братущак Олексій, повідомили у виданні "Українська правда".

Журналіст каже, що Міністерство не захотіло відповісти на його запит, посилаючись на конфіденційні норми, якими, буцімто, забороняється розповсюдження інформації про контракт ректора третій стороні. Також Міносвіти відповіло, що направило ректорам листи із проханням особисто дозволити розголошення такої інформації у їхніх контрактах.

Читати також: Міносвіти прив'яже зарплату викладачів до рівня кваліфікації

В свою чергу, Братущак назвав листа з Міносвіти банальною відпискою, за якою стоїть небажання розголошувати розміри доплат і надбавок для ректорів ВНЗ. Журналіст повідомив, що влітку минулого року КМУ запровадив уніфіковану контрактну форму для ректорів вузів, в якій відсутня норма про конфіденційність, на яку посилається Міносвіти.

Братущак каже, що норма про надбавки та доплати є прозорою і не вимагає особистого дозволу ректорів вузів. Кожен українець може, за бажанням, переглянути контракт ректора будь-якого вузу.

Також журналіст наголосив, що за Законом "Про вищу освіту" громадськість має здійснювати контроль в царині освіти. Відповідно громадяни можуть внести до Вченої чи Наглядової Ради вузу подання про відкликання ректора на підставі невиконання ним умов контракту. Братущак закликав Міністра освіти і науки України Сергія Квіта оприлюднити громадськості контракти всіх ректорів українських вузів.