Конституційний Суд скасував необхідність узгоджувати з місцевою владою проведення богослужінь у невстановлених місцях.

Про це повідомляють "Українські новини".

КС задовольнив прохання Валерії Лутковської, уповноваженої Верховної Ради з прав людини, визнати неконституційними положення ч. 5 ст. 21 закону "Про свободу совісті та релігійних організацій". За цими положеннями, проводити публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії в не встановлених законом місцях можна тільки з дозволу відповідного місцевого органу влади.

Перелік цих "установлених законом" мість подано в ст. 21 закону "Про свободу совісті та релігійних організацій".

Богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на цвинтарях, у місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян.

Популярні новини зараз
На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ
Показати ще

В установах, організаціях і на підприємствах з ініціативи їх трудових колективів і згоди адміністрації; у лікарнях, госпіталях, будинках старих і інвалідів, місцях попереднього утримання і відбування покарання проводяться на прохання громадян, що перебувають у них, або з ініціативи релігійних організацій, при цьому командування військових частин повинне надавати можливість військовослужбовцям брати участь у богослужіннях і виконанні релігійних обрядів.

"У демократичній державі не може бути встановлений різний порядок проведення мирних зборів", – зазначив у рішенні КС.

Суперечна Конституції норма закону втрачає свою чинність від дня винесення відповідного рішення КС.