Міжнародний валютний фонд опублікував основні положення програми кредитування України. Відповідно до них, курс гривні має бути гнучким, рівень інфляції повинен знизитися до однозначного числа до 2016 року. Нацбанк має наростити золотовалютні резерви.

"Декілька рекомендацій стосуються Нацбанку. Його правління мають перетворити у виконавчий комітет, що формуватиме монетарну та курсову політику. Також НБУ займатиметься регулюванням банківської системи, - розповідає Володимир Марченко, аналітик консалтингової компанії AFS. – Як і в інших країнах, МВФ закликає скоротити витрати з держбюджету".
МВФ вимагає, аби до 2020 року держборг України був на рівні 71% ВВП. До цього року уряд також має знизити податки для малого та середнього бізнесу.

"Міжнародний валютний фонд дає правильні та водночас очевидні рекомендації уряду. Наш Кабмін і сам усвідомлює необхідність реформ та скорочення видатків. Проте він не може здійснювати реформи через брак грошей. Кредитних грошей на них не вистачить. А суттєво скоротити видатки для їх залучення Кабмін не зможе. Адже прийдеться скасовувати пільги, скорочувати пенсії та соцвиплати. Через це політики на чолі уряду втратять підтримку народу й не зможуть перемогти на виборах. Уряду простіше лише емітувати скорочення видатків і підтримувати свій політичний рейтинг".

15 червня цього року в Україну прибуде перша оціночна місія Міжнародного валютного фонду. Її члени перевірятимуть стан вітчизняної економіки та дотримання українською владою березневих рекомендацій МВФ.

"Думаю, МВФ після перевірки вирішить надати Україні і другий транш. Це не означає, що до літа влада вдасться до якихось суттєвих реформ. Достатньо виконати рекомендації МВФ, а вони дуже поверхові й нечіткі. Наприклад, про зміни у положеннях Нацбанку можна звітувати вже наступного тижня. Варто лише внести зміни до регуляторних документів про правління НБУ. Контролем банківської системи Нацбанк займається і зараз. Також проводить монетарну та курсову політику. Видатки з бюджету скоротять за рахунок зменшення фінансування бюджетних закладів – лікарень, вишів і судів".

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще