Україна потребує значно більших зовнішніх капіталовкладень, ніж ті 17 млрд доларів, які має надати Міжнародний валютний фонд. У той же час, саме Фонд і утримує інших кредиторів від зайвих "ризиків". Про це виданню Delo.UA розповів економіст, доцент Каліфорнійського університету в Берклі Юрій Городниченко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Насправді Україна потребує набагато більших вкладень, зовнішніх інвестицій, ніж те, що дає МВФ. Але мало хто буде вливати серйозні гроші в країну, поки МВФ не дасть зелене світло. Тому, я думаю, що рано чи пізно ми продовжимо співпрацю з МВФ, тому що у нас просто іншого шляху немає ", - заявив Городниченко.
За його словами, решта програми міжнародного кредитування прив'язані до програми МВФ, тому в України просто немає іншого вибору, як виконувати рекомендації Фонду і чекати "зеленого світла".
Читайте також: Гройсман знищить кількох олігархів, щоб заспокоїти МВФ
"На жаль, у нас жодна програма з МВФ не була завершена. Що нам заважає тепер зірвати програму? Я думаю, що нам заважає війна і величезний спад в економіці. У нас, в принципі, немає ресурсів. Якщо ми хочемо витримати - нам потрібна зовнішня допомога ", - пояснює експерт.
Головне для України в програмі МВФ - показати, що країна здатна рухатися вперед, проводити реформи, продовжувати співпрацю з донорами, зазначає фахівець. "Це буде сигнал іншим, що з нами можна мати справу і вести бізнес", - додав доцент Каліфорнійського університету.
"Зараз нестабільна ситуація, можуть початися якісь панічні вибухи, руху. Все в підвішеному стані, і тому є великий ризик, що капітали почнуть тікати з України, і цей ризик переважає над ймовірністю того, що капітали сюди прийдуть", - резюмував економіст .