Будівельники корпорації "Укрбуд" приступили до заливки фундаментних плит на східній стороні контуру укриття на Чорнобильській АЕС. Це необхідно для зведення Східної торцевої стіни нового укриття. Вона загерметизує конструкцію після насування арки на третій і четвертий енергоблоки станції.

На попередньому етапі фахівці демонтували на цій ділянці десятки тонн технологічного обладнання, зрізали старі трубопроводи та металоконструкції, а також прибрали сотні кубометрів аварійного бетону, покладеного в ході ліквідації наслідків аварії в 1986 році. Робота велася в складних радіаційних умовах, оскільки через високий рівень випромінювання на деяких майданчиках будівельники можуть перебувати лише півгодини за зміну. Але саме цей етап мав критичне значення для проекту - тепер ніщо не заважає укладанню фундаменту і подальшого зведення стіни, пише "КП в Україні".

"На даний момент будівельники поклали в машинному залі на східній стороні контуру близько 680 кубічних метрів бетону. Таким чином, повністю закінчили першу ділянку фундаменту довжиною 25 метрів", - зазначив керівник проекту Анатолій Дмитришин. Дві ділянки проходять через численні приміщення станції, що відчутно ускладнює і без того непросту роботу. Заливка першої з решти ділянок починається вже 24 березня. На ній будівельники укладуть ще 230 кубометрів бетону.

На сьогоднішній день всі роботи на ЧАЕС ведуться відповідно до графіка. Всього на зведення нових стін і зміцнення існуючих конструкцій будівельникам знадобляться 11 тисяч м³ бетону і близько 1350 тонн арматури. Завершення проекту, покликаного перетворити об'єкт "Укриття" в екологічно безпечну систему і захистити людей від радіаційного випромінювання на ціле століття, заплановано на травень 2017 року.

Читайте також: Будівництво саркофагу над ЧАЕС зняли безпілотником (відео)

Популярні новини зараз

Ольга Сумська пожаліла Оксану Марченко через котика

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

На сцену "Голосу країни" увірвалася суперниця Дорофєєвої: могла співати у "Время и стекло"

Вагітна дружина Віктора Павліка Реп'яхова жорстко відповіла на непрохані поради: "Кожен відповідає за себе"

Показати ще

Нагадаємо, що проект в основному фінансують держави-члени G7, а також ряд європейських країн. Свою лепту - близько 300 млн євро - внесла і Німеччина, пише Deutsche Welle. Однак ця допомога аж ніяк не безоплатна. Перед тим, як прийняти рішення про фінансування будівництва конфайнмента (укриття), Німеччина виставила умови. "Ми наполягали на тому, що візьмемо участь у фінансуванні будівництва нового саркофага за умови, що інші три енергоблоки Чорнобильської АЕС будуть виведені з експлуатації", - пояснює експерт Міністерства охорони середовища ФРН Кай Вайденбрюк.