Появу великої кількості грибів екологи пояснюють рясними опадами, так званими у народі "грибними дощами", що прокотилися в травні по всій Україні. Це підтверджують і метеорологи, повідомляє "Вести", інформує "Знай".

Тільки за один день 14 травня кількість опадів побила рекорд 1906 року.

Але, незважаючи на те, що гриби з'явилися в позаурочний для них час, як каже голова столичної СЕС Олег Рубан, вони цілком придатні для вживання в їжу і особливої небезпеки не несуть. Якщо, звичайно, їх не збирали в лісах біля Чорнобиля.

За словами заступника директора Національного ботсаду Миколи Шумука, крім грибів, тепло і рясні дощі, впливають на зростання будь-яких рослин і ягід.

Читайте також: У Києві відкриється фестиваль їжі і вина

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

"Коли рослини "розуміють", що для зростання створені нормальні умови, вони прискорюють сезонну ритміку. Тому дозрівання плодів відбувається трохи швидше. До речі, їх поведінка в цьому році показує, що вони увійшли в той ритм, якого не було протягом 100-150 років. Найбільше це притаманне рослинам, які в Києві сотні років. Це бузок, акації, липа, петунії, а також плодові дерева і чагарники", - сказав Шумук.