Вчені з Массачусетського технологічного інституту працюють над проектом установки, яка зможе перетворювати вуглекислий газ в кисень. НАСА вже запланувало її використання на Марсі. Про кисневу установкуповідомляється в матеріалах 46-ій Конференції з місячним і планетних наук.

Перетворення вуглекислого газу в кисень на установці The Mars Oxygen ISRU Experiment (MOXIE) відбуватиметься в два етапи. Перший етап - накопичення і стискання вуглекислого газу, другий - за допомогою електролізу відбувається його перетворення в чадний газ і атомарний кисень, який і утворює молекулярний кисень. Установку планується відправити до Червоної планети разом з новим ровером НАСА до 2020 року.

Атмосфера Маса складається на 96 відсотків з вуглекислого газу і тільки на 0,2 відсотка - з кисню. Земна ж атмосфера складається на 21 відсотків з кисню. Очікується, що установка забезпечить паливом і киснем майбутні місії на Червону планету. Як оголосило НАСА в кінці серпня 2014 MOXIE, разом з іншими шістьма науковими інструментами, отримає місце на новому ровері.

В даний момент прототип установки здатний виробляти до 20 грамів кисню на годину і розрахований на роботу протягом 51 земних діб. У 2030-х роках фахівці збираються відправити на Марс велику установку, яка повинна буде виробляти до двох кілограмів кисню на годину.

НАСА розраховує відправити на Червону планету порожню ракету разом з великою версією MOXIE. Приблизно за півтора року установка накопичить достатньо кисню, а носій буде використаний для відправки астронавтів назад на Землю.

Популярні новини зараз

Дикі кабани заткнули за пояс банду наркодилерів: розкидали кокаїн на скажену суму по лісі

АТБ приголомшив "майстер-класом" зі зміни цін в одну секунду, українці регочуть: "Охоронець згриз"

Волочкова вийшла заміж: що відомо про обранця балерини

Єпіфаній "скасовує" Різдво: 7 січня більше не свято

Показати ще