Глава правління всеукраїнського громадського об'єднання "Союз "Народна пам'ять" Ярослав Жилкін розповів, що на програму пошуку та ідентифікації загиблих героїв на Донбасі держава виділила лише 2 мільйони гривень, хоча організація прописувала в проекті 7 мільйонів. Організація займається пошуком поховань часів Першої та Другої світових воєн і в зоні АТО.

"На сьогоднішній день окремої програми не існує - не створений центральний орган, який би за цей процес відповідав. Зараз в цій роботі беруть участь і прокуратура, і поліція, і Нацгвардія, і Міністерство оборони, СБУ", - розповідає Ярослав Жилкін в інтерв'ю "Апострофу".

Він уточнює, що не тільки за два роки проведення АТО не створили окремого органу, який би займався пошуком і ідентифікацією тіл, але і немає навіть нормативно-правової бази, яка регулювала б весь процес. Ціна в 7 мільйонів гривень на рік на пошуки загиблих в АТО, за словами Жилкіна, оптимістична, бо створена без урахування інфляції.

Жилкін розповів, що проблема не тільки в пошуку загиблих в АТО, але і в збереженні пам'ятних знаків героям Другої світової війни. Справа в тому, що державна програма закінчилася в 2010 році, і на багато пам'ятників досі немає документів. Це означає, що якщо його знищать погодні умови або інші події, то його неможливо буде відновити.

Читайте також: Терористи готують атаки по двох напрямках

Популярні новини зараз
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Нагадаємо, що військові АТО погодилися передати тіло загиблого сепаратиста Донецькій ОДА.