Під час торгів через ресурс ProZorro Запорізька АЕС хотіла "відпрацювати" державні кошти за рахунок знайомої компанії. Формуючи специфікацію вікон та віконних рам працівники Запорізької АЕС зазначили вже готову цінову пропозицію однієї компанії ТОВ "Сакура-Техно", вказавши, що це ніби-то ідеальний варіант ціни та якості.

Про цей випадок на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. При цьому, розповідає Нефьодов, замовник не вказав можливість пропонувати еквівалент або аналог.

"Може, представники замовника вже купували вікна того виробника, чи може сусід там працює і гарантує особисто, що продукція самої високої якості. Всі ми маємо улюблені бренди, і замовника можна було би зрозуміти, якби він купував вікна для свого будинку. Але ж тут закупівля йде за державні кошти, і посилання на конкретного виробника йде всупереч з принципом недискримінації", - коментує випадок "договірняка" Нефьодов.

Надалі чиновник вказує, що в теорії в специфікації товару під час закупівель можливо вказувати посилання на конкретного виробника, лише у випадках, коли саме цей виробник в Україні може виконати такий надскладний вид робіт.

"Інколи бренд можна вказувати, коли йде питання технічної сумісності - але, навряд чи, таке питання виникає із вікнами!!!", - обурено пише Нефьодов.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

Таким чином, Запорізькій АЕС так і не вдалося підписати угоду з компанією "знайомих". В тендері перемогла інша компанія ТОВ "Світеп". Комісія з розгляду закупівель вказує, що надали перевагу тим, хто запросив менше коштів за роботу. Тож вийде і вікна влаштувати і зекономити: бюджет: 466 667 грн, сума договору: 333 000 грн, економія: 133 667 грн або 28.64%