На Prozorro зафіксовано випадок "договірняка"

поділитись
"Закупівля йде за держкошти, і посилання на конкретного виробника суперечить принципу недискримінації", - обурився заступник міністра торгівлі Максим Нефьодов

Під час торгів через ресурс ProZorro Запорізька АЕС хотіла "відпрацювати" державні кошти за рахунок знайомої компанії. Формуючи специфікацію вікон та віконних рам працівники Запорізької АЕС зазначили вже готову цінову пропозицію однієї компанії ТОВ "Сакура-Техно", вказавши, що це ніби-то ідеальний варіант ціни та якості.

Про цей випадок на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. При цьому, розповідає Нефьодов, замовник не вказав можливість пропонувати еквівалент або аналог.

"Може, представники замовника вже купували вікна того виробника, чи може сусід там працює і гарантує особисто, що продукція самої високої якості. Всі ми маємо улюблені бренди, і замовника можна було би зрозуміти, якби він купував вікна для свого будинку. Але ж тут закупівля йде за державні кошти, і посилання на конкретного виробника йде всупереч з принципом недискримінації", - коментує випадок "договірняка" Нефьодов.

Надалі чиновник вказує, що в теорії в специфікації товару під час закупівель можливо вказувати посилання на конкретного виробника, лише у випадках, коли саме цей виробник в Україні може виконати такий надскладний вид робіт.

"Інколи бренд можна вказувати, коли йде питання технічної сумісності - але, навряд чи, таке питання виникає із вікнами!!!", - обурено пише Нефьодов.

Таким чином, Запорізькій АЕС так і не вдалося підписати угоду з компанією "знайомих". В тендері перемогла інша компанія ТОВ "Світеп". Комісія з розгляду закупівель вказує, що надали перевагу тим, хто запросив менше коштів за роботу. Тож вийде і вікна влаштувати і зекономити: бюджет: 466 667 грн, сума договору: 333 000 грн, економія: 133 667 грн або 28.64%

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
ProZorro, Афера, договірняк, електронних, закупівля, заст, заступник, Максим, махінація, Нефедов, Прозорро, україни
Перевірте перед покупкою всі необхідні сертифікати якості і звертайте увагу на пошиття
0
0
17:05 20.08.2018
Рабинович обратил внимание на то, что пока "светочи украинской нации" писали на Стуса доносы, Медведчук его защищал
0
0
16:58 20.08.2018
Спливли нові подробиці страшного злочину
0
0
16:40 20.08.2018
У жовтні закінчується термін дії українського закону про особливий статус Донбасу від 16 вересня 2014 року
0
0
16:16 20.08.2018