Подагра - це підступне захворювання, яке часто заявляє про себе раптовими нападами артриту: шкіра в ділянці суглоба червоніє, з’являється чутливість, біль та набряк.Про це розповів у своєму Фейсбуці тренер Юрій Попко.

Подагра: хвороба, симптоми, причини, shkolazhizni
Подагра: хвороба, симптоми, причини, shkolazhizni

За його словами, при подагрі найчастіше страждає великий палець ноги, однак хвороба може проявлятися й у вигляді тофусів, утворення каменів у нирках або розвитку уратної нефропатії.

Отже, медики виділяють три основні групи продуктів, які сприяють запальним процесам в організмі, порушують вуглеводний обмін і, як наслідок, призводять до підвищення рівня сечової кислоти.

Цукор та рафіновані вуглеводи

Популярні новини зараз
Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція
Показати ще

Ці продукти стабільно фігурують у переліку факторів, що негативно впливають на здоров’я. Цукор містить фруктозу, а рафіновані вуглеводи - наприклад, білий хліб, здоба, солодощі - різко підвищують рівень цукру в крові та сприяють розвитку інсулінорезистентності.

Рекомендована норма цукру з усіх продуктів на добу становить 50 грамів, однак більшість людей перевищують її у 3-5 разів.

Надмірне споживання фруктози

Щоб фруктоза засвоїлась в організмі, вона повинна перетворитися на глюкозу. Проте кінцевим продуктом цього процесу стає саме сечова кислота, яка руйнує тканини суглобів.

Оптимальна добова доза фруктози - приблизно 30 грамів. Основними її джерелами є соки, фрукти (за надмірного вживання), мед, а також цукор, половина якого складається саме з фруктози.

Мед / фото: Freepik
Мед / фото: Freepik

Алкоголь

Алкоголь - один із головних ворогів суглобів. Він провокує зневоднення, ускладнюючи виведення сечової кислоти з організму. Особливо небезпечне зловживання червоним вином - у ньому поєднуються і спирт, і фруктоза.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.