Україна отримала чергову фінансову допомогу від США.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "ЛIГА.net".
Минулого тижня на рахунки України надійшов 1 мільярд доларів від випуску єврооблігацій під державні гарантії США. Випуск українських облігацій під гарантії США означає, що в разі несплати Україною облігації в строк, Сполучені Штати розрахуються з інвесторами замість України. Саме тому прибутковість за такими облігаціями на дуже низькому рівні: 1,47% річних. Звичайні українські євробонди з аналогічним терміном погашення котируються у межах 8-9% річних.
За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, гроші підуть на підтримку населення і для покриття бюджетних витрат на соціальне забезпечення малозабезпечених.
Провідні фінансові аналітики розповіли, навіщо Україні чергова позика, наскільки вигідно уряд залучив гроші і якого ефекту від них варто очікувати.
"Використання цих коштів на соцвитрати може мати короткостроковий позитивний ефект на ВВП, оскільки малозабезпечені фактично на цю суму збільшать споживання. Однак це фінансування є короткостроковим і має бути погашено в 2019 році. У цей час Україна якраз почне погашення реструктуризованої заборгованості, і додатковий борг тільки збільшить витрати з погашення зовнішнього боргу", - пояснив головний аналітик "Uni Credit Bank" Андрій Приходько.
Тарас Котович - старший фінансовий аналітик групи "ICU" вважає, що не дивлячись на те, що обсяг фінансування, залученого під гарантію США, є не дуже істотним у зіставленні із потребами бюджету, ці надходження дозволяють забезпечувати поточні валютні потреби бюджету і знижують вплив боргових виплат на рівень золотовалютних резервів.
Як повідомляв "Знай.ua", Україна отримає мільярд доларів у кредит.