Нейробіологи з Лондона і Ньюкасла пояснили, чому окремих людей дратує плямкання.

Виявляється, стан, коли звуки фізіологічних процесів на зразок дихання або жування викликають огиду і бажання піти, називається мізофонією.

Щоб зрозуміти, чому одні люди до неї схильні, а інші ні, вчені провели дослідження.

У ньому взяли участь 22 "здорових" добровольця і ​​20 людей із мізофонією. Їх по черзі поміщали у магнітно-резонансний томограф і давали послухати три типи звуків: нейтральні, неприємні для всіх - скрип по склу або крейди по дошці, і неприємні тільки для мізофоніків.

Тут і з'ясувалося найцікавіше. На перші два типи звуків усі добровольці реагували однаково.

Популярні новини зараз
Юність стукає у двері? Оновлені мотоцикли "Ява" знову продаються в Україні, одразу 6 моделей По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року
Показати ще

А от при прослуховуванні звуків дихання і плямкання, у мізофоніків активізувалася передня частина острівця - це ділянка кори великих півкуль, які зв'язують те, що сприймається, з певними емоціями.

Читайте також: Вчені створили клітини-пожирачі ракових пухлин

У контрольної групи подібна реакція на третій тип звуків не спостерігалася.

Крім того, МРТ показала, що у мізофоніків клітини медіальної префронтальної кори мають потовщену оболонку, яка ізолює одні нервові волокна від інших і покращує передачу сигналів.

Таким чином, ученим вдалося зрозуміти, чому мізофонікі так гостро реагують на плямкання і дихання.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", вчені розповіли про несподіваний спосіб повернути пам'ять.