В Україні півроку йде масштабна боротьба з "чорними" лісорубами, але мало вплинуло на об'єми незаконної вирубки лісів. Але потрібно проводити кардинальні реформи в структурі Держлісагентства, щоб переломити ситуацію.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила тимчасово виконуюча обов'язки голови Державного агентства лісових ресурсів України Христиною Юшкевич в інтерв'ю "Сегодня". Вона зазначила, що реформування слід проводити, спираючись на наукове обґрунтування й закордонний досвід.
Загальноукраїнська програма розвитку галузі ґрунтуватиметься на регіональних. Юшкевич розповіла, що потрібно працювати над модернізацією лісової наука та освіти, які значно відстають від світового рівня. Причиною цього стала слабка матеріальну базу і недостатня державна підтримка.
З іноземного досвіду, за її словами, слід перейняти модель розмежування адміністративних та господарських функцій. Вона додала, що Держлісагентсво займатиметься політикою, а спеціальне об'єднання, яке очолить наглядова рада, контролюватиме господарську діяльність лісгоспів.
"Сподіваюся, що завдяки новій програмі вдасться вирішити питання лісів Півдня та Сходу України. Вони не відносяться до експлуатаційних, зростають в екстремальних природних умовах, і належне ведення лісового господарства в цих лісах потребує гарантованої бюджетної підтримки, яка останні роки є суттєво недостатньою", - резюмувала Юшкевич.
Нагадаємо, Держілісагентство планує побороти корупцію в лісовій галузі за допомогою електронних баз.
Підготував: Олександр Майер