Пошук ліків від раку – та задача, над якою ламають голову всі вчені світу. Науковці університету в німецькому Майнці, схоже, зробили ще один крок для її вирішенні, створивши універсальну вакцину для лікування онкології.

"Подробності" повідомляють, що ключовим її компонентом є наночастинки з РНК. Вони потрапляють всередину імунних клітин й активують захисні системи організму, що перешкоджають росту пухлин.

Створені вченими наночастки-ліпоплекси складаються з молекул РНК, що кодує в собі інформацію про антиген, і ліпідної оболонки. Остання захищає молекули від руйнування організмом. Ліпоплекси несуть на своїй поверхні невеликий негативний заряд, що дозволяє їм потрапляти всередину дендритних клітин. Ці клітини поглинають антигени - речовини, як правило, чужорідні для організму, і виставляють їх на своїй поверхні разом з білками головного комплексу гістосумісності.

Читайте також: Британські вчені знайшли "слабке місце" раку

За висновками вчених, тільки в такому вигляді антигени розпізнаються T-лімфоцитами, котрі активізують імунну систему організму на боротьбу з усіма носіями антигенів.

Популярні новини зараз
Мобілізують у травні: за ким скоро прийде ТЦК Контролери ходитимуть по квартирах після 16:00: не ховайтеся – інакше платіжка здивує Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Показати ще

Вакцину вже протестувал на мишах. Спостереження за гризунами показали, що потрапляння ліпоплексів усередину дендритних клітин провокує антигенспецифічну реакцію T-лімфоцитів. Це індукує протипухлинну імунну відповідь в організмі тварин, які страждають від раку.

Дію невеликих кількостей наночастинок дослідники також перевірили на людях, хворих на меланому. Вони, тобто наночастини, продемонстрували активацію імунної системи.

Науковці зазначають: оскільки будь-який білковий антиген може бути закодований за допомогою РНК, то є перспектива створення вакцини з наночастинками, що містять антигени до будь-якої з пухлин. Вчені пояснили, що ракові клітини мають на своїй поверхні білки-антигени, специфічні тільки для них. Такі антигени розпізнаються T-лімфоцитами, які знищують дефектні клітини до того, як останні почнуть рости, перетворюючись у пухлину.