Американська компанія 3Dom - один з найбільших виробників ниток для 3D-друку. Ще минулого року вона розробила перші у світі нитки, зроблені з переробленої кавової гущі. Але компанія вирішила не зупинятися на одній лише каві і продовжила пошуки інших незвичних матеріалів для друку. Цього разу вони продовжили експеримент з пивними відходами.

"Якщо хороші люди п'ють пиво, то чому б їм не використовувати його також для будівництва?" - зазначають у компанії.

Композитні нитки, що використовуються під час друку 3D-об'єктів, виготовляються з відходів. Їх отримують у процесі пивоваріння. Ці відходи, ймовірніше, відправили б на смітник.

Читайте також: Японці створили першу паперову цифрову камеру

Новий матеріал розробники назвали "Buzzed". Він придатний для використання у більшості 3D-принтерів, що друкують за допомогою PLA пластика. Матеріал має золотистий відтінок і природний зовнішній вигляд. Він ідеально підходять, наприклад, для створення пивного кухля.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

На відміну від створеного раніше матеріалу з кави, нитки "Buzzed" під час друку не виділяють ніякого пивного аромату. Як і нитки з кавової гущі, котушка з пивних відходів запакована у фірмову упаковку. Під час її виготовлення використовують зі 100% переробленого матеріалу. Коштує одна така "пивна" котушка 49 доларів.