Оновлений меморандум України з Міжнародним валютним фондом містить пункти щодо подальшого реформування податкової системи України.

Про це говорить Андрій Вігірінський, експерт ГО "Публічний аудит", у своєму блозі на сайті "24 каналу".

Зобов'язання, які взяла на себе Україна, свідчать про те, що цього року ми ще неодноразово говоритимемо про податкову реформу у різних її аспектах.

За його словами, Україна констатувала, що податкова амністія має шкідливий вплив на дотримання податкового законодавства.

"Тому, якщо в період дії програми співпраці з МВФ проводитимуться податкові реформи (а вони проводяться), які міститимуть елементи такого явища як податкова амністія, вони узгоджуватимуться з співробітниками МВФ, з тим, щоб уникнути негативного впливу на дотримання податкового законодавства та боротьбу з корупцією", - розповідає він.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Отже, як зазначає Вігірінський , доки не буде досягнуто успіхів у реформуванні ДФС, з тим щоб вона могла впливати позитивно на виявлення незадекларованих доходів та забезпечити дотримання податкового законодавства, жоден вид податкової амністії застосованим не буде.

Прощення податкових зобов'язань буде застосовуватися тільки до незадекларованих або не у повній мірі легалізованих, але законно отриманих доходів або активів.

Більш конкретно, подальші зусилля щодо зміцнення податкової адміністрації будуть зосереджені на наступних сферах.

1. Об'єднати податковий та митний контроль у єдину юридичну особу, щоб скористатися перевагами синергії, відповідний законопроект парламент повинен прийняти до кінця грудня 2016 роки.

2. Далі гарантується розпуск податкової міліції. У консультаціях з персоналом МВФ до кінця жовтня 2016 року повинна бути створена нова цивільна служба, з новими співробітниками, при Міністерстві фінансів.

Зазначена служба нестиме відповідальність за розслідування фінансових і економічних злочинів проти держави, в тому числі злочинів, пов'язаних з оподаткуванням.

При цьому підкреслюється ліквідація ролі інших державних органів у цій сфері (тобто, мова йде про виключну компетенцію), але обіцяють не обмежувати підслідності НАБУ.

Водночас, Мінфін планує після завершення реформи ДФС розглянути питання про передачу функції розслідування службі в структурі ДФС. Орган, який прийде на зміну податковій міліції, підпорядковуватиметься безпосередньо Мінфіну не постійно, а тільки до того часу, доки не завершиться реформування ДФС, після чого, можливо, буде повернутий до її структури.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо, хто наповнюватиме бюджет після реформ на вимогу МВФ.