Через постійні корупційні скандали в Міністерстві охорони здоров'я, закупівлі ліків вирішили рік тому передати міжнародним профільним організаціям. Нещодавно з'явився список препаратів, які закупили для лікування онкохворих дітей. Експертів шокувало, то вони не пройшли тестування.

Про це повідомляє голова громадської організації "Медичний контроль" Ігор Щедрін на своїй сторінці в Facebook. Організації закупили такі препарати, як "Іматиніб", "Вінкристін Мілі", "Етопозід Мілі". В інструкції до "Етопозіду" взагалі написано, що його не можна застосовувати для дітей до двох років. Він наголошує, що МОЗ таким чином проводитиме досліди на хворих дітях.

Міжнародні організації мали закуповувати ліки безпосередньо у виробника, без участі посередників. Але Щедрін зазначає, що в системі нічого не змінилося, а препарати продовжують купувати в українських посередників, які замішані в корупційних схемах.

Крім того, за його словами, ці компанії будуть поставляти в Україну "відмінний європейський" препарат "Альвотініб", який зареєстрований тільки в Боснії і Герцеговині та в Казахстані. Мальтійська фірма Pharmadox, яка його нібито виробляє, в дійсності є посередником, а ліки виготовляють на Балканах.

Також в списку присутній індійський препарат Vistrexate. Шедрін наголошує, що його виготовляють "в індійському гірському селі" і ввозять тільки в Україні. Він додав, що це "спеціально вироблений для нас за унікальною технологією унікальний продукт".

Популярні новини зараз
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Показати ще

Читайте також: Українців примусово вакцинуватимуть

Поставками в Україну займається компанія "Нортон Україна", яка має ще п'ять позицій в списку. Вона належить фармацевтичному магнату Борису Литовському, який "роками завалював МОЗ індійським "крейдою".

"У підсумку виходить так, що українські чиновники зберегли повністю контроль над тим, що закуповується, а міжнародні організації беруть під козирок і слухняно закуповують "крейду", - підсумував він.

Щедрін наголосив, що "через міжнародні організації" хочуть закупити дешеві і дуже сумнівні ліки. А потім, за його словами, люди будуть збирати на лікування хворих дітей.