Ожиріння може передатись внукам

поділитись
Нове дослідження вчених  доказують що  метаболізм батька може передаватися з покоління в покоління, зачіпаючи не лише дітей, а й онуків.

Нові дослідження вчених доказують що метаболізм батька може передаватися з покоління в покоління, зачіпаючи не лише дітей, а й онуків. Дослідники опублікували результати своєї роботи в науковому журналі Molecular Metabolism, пише newsyou.info

Давно вважається, що мати відповідальна за здоров'я дитини. Але мало уваги приділялось тому, як здоров'я батька може вплинути на майбутню дитину. Тепер вчені знайшли вагомі докази того, що харчування і обмін речовин чоловіка може впливати на здоров'я його синів і навіть онуків.

Проводячи спостереження над гризунами, вчені виявили, що самці мишей, які страждають на ожиріння, передають ризик розвитку метаболічного захворювання дітям і онукам. Фахівці спостерігали за ожирінням мишей через три покоління. Спочатку нащадки смця, в якого було ожиріння, мали гарне метаболізм. Але коли вони починали споживати в їжу продукти з високим вмістом жирів і цукру, всі діти-самці різко реагували, протягом декількох тижнів у них з'являлася жирова хвороба печінки і симптоми діабету, такі як підвищення глюкози і інсуліну в крові.

Читайте також: Найповніший у світі хлопчик сів на дієту

Дослідники були вражені, виявивши, що внуки мишей з ожирінням також були схильні до порушення обміну речовин. Важливо відзначити, що ця схильність передавалася онукам, навіть якщо їхні батьки харчувалися нормально і були метаболічно здорові в момент зачаття.

Провідний автор дослідження, Катерина Сутер (Catherine Suter) вважає, що це відкриття матиме важливі наслідки для здоров'я населення.

"Ми були в шоці, коли побачили результати. Онуки піддаються значному ризику, якщо діди вживали нездорову їжу ", - підтвердила професор Сутер.

Дослідники вважають, що дуже важливо інформувати людей про можливий ризик. Якщо ваш батько або дід мав надмірну вагу, то треба бути особливо обережним. Але є і хороші новини: у правнуків метаболічне здоров'я значно поліпшується.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
внуки, дідусь, діти, дитина, ожиріння, спадок
Вибір редакції, Техно
16.08.2018
"....діти все ж залишаються дітьми, які вірять у добрих чарівників, чекають на свято і подарунки"
0
0
12:40 16.08.2018
Авіакомпанія являється лоукост-перевізником та обслуговує італійський, албанський, український та румунський ринки
0
0
12:19 16.08.2018
Дитині довелося витримати знущання, які зачеплять за живе будь-якого дорослого
0
0
12:07 16.08.2018
Названо популярний в Україні овоч, який рятує від раку
0
0
11:37 16.08.2018