Вчені виявили, що читання книг не лише розширює кругозір а й збільшує тривалість життя людини. До такого висновку прийшли співробітники Єльського університету, які провели репрезентативне дослідження, результати якого опублікував журнал Social Science & Medicine.

Вчені проаналізували дані 3635 учасників національного репрезентативного когортного дослідження здоров'я пенсіонерів Health and Retirement Study. Вони спостерігали за здоров'ям літніх людей протягом 12 років.

На початку спостереження учасники дослідження повідомили про своє ставлення до читання книг.
Відповідно до цього показника їх розділили на три групи: до першої увійшли ті, що не читав книг зовсім, до другої – ті, що читали до 3,5 годин в тиждень, до третьої увійшли пенсіонери, які дуже люблять читати і витрачають на це більше 3,5 годин на тиждень.

Дозозалежний зв'язок читання з тривалістю життя статистично оцінили пропорційним моделюванням ризиків з поправкою на вік, стать, рівень освіти, етнічну приналежність, власну оцінку стану здоров'я, супутні захворювання, рівень доходів, сімейний стан і депресію.

З'ясувалося, що за період дослідження добровольці з другої групи вмирали на 17 відсотків, а з третьої - на 23 відсотки рідше, ніж ті, хто не читав зовсім. При цьому, ті хто читав книги жили в середньому на 23 місяці довше, ніж байдужі до читання.

Популярні новини зараз
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Схожа закономірність простежувалася і при читанні періодичних видань, але їх зв'язок з продовженням життя був слабшим, у випадку читання книг (тривалість життя менша на 9,4 відсотка в другій і на 32,1 відсотка в третій групі).

Учасниками дослідження, які найбільше читають, виявилися жінки, люди з освітою не нижче коледжу, а також ті, хто має високі доходи.

"Результати роботи свідчать, що користь від книг включає ще й продовження життя, щоб можна було прочитати їх побільше", - з ноткою гумору зробили висновок дослідники. За їхніми даними, виявлений ​​взаємозв'язок, ймовірніше за все, пов'язаний з позитивним впливом читання на когнітивні здібності.