Пенсійна реформа останнім часом стала питанням першої необхідності у зв'язку з вимогами Міжнародного валютного фонду. Проте більшість українців досі не дуже орієнтуються у тому, які нововведення чекають на них вже до кінця поточного року.

Про це повідомляє "Сегодня".

Поки у Міністерстві соціальної політики деталей не повідомляли, проте прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що реформа буде "ґрунтовною та справедливою".

Читайте також: Система накопичення пенсій стане неприємним сюрпризом для українців

У комітеті Верховної Ради зазначили, що перш за все у 2017 році провідним завданням уряду має стати виведення пенсійних виплат із тіні. Для цього потрібно буде на офіційному рівні запровадити єдиний соціальний внесок – тобто частина працездатного населення на добровільних засадах сплачуватиме певний відсоток від свого доходу, що дозволить тримати ресурси фонду "на плаву".

Популярні новини зараз
Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться Тарифи просто непідйомні для пенсіонерів: українці тікають від "Київстар"
Показати ще

Втім, деякі експерти не розділяють такого позитивного настрою посадовців. Зокрема, Віталій Мельничук вважає, що запровадити подібну схему буде досить непросто, адже відсоток офіційно працевлаштованого населення значно менший від загальної кількості пенсіонерів. За його словами, ситуація почала погіршуватися ще на початку 80-х років, тому очікувати на колосальні зміни від системи накопичення не варто.

Досить спірним питанням досі залишається пенсійний вік, адже версії щодо його ймовірного підвищення різняться, але насправді це одна з перших вимог МВФ. Однак поки що з таким рішенням не поспішають – проти цього виступив президент Петро Порошенко, хоча західні партнери наголошували: рано чи пізно на це доведеться погодитися.

Тому експерти запевняють, що українці будуть у майбутньому виходити на заслужений відпочинок не раніше 63 років.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що накопичувальна система, запровадження якої анонсували на друге півріччя 2017 року, опинилася під загрозою зриву через брак бюджетних коштів.