Високі штрафи за водіння в нетверезому стані не дають потрібного результату тому, що в існуючому законодавстві є багато колізій з цього приводу, система штрафів застаріла і українські чиновники звикли нехтувати законами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа думку автоюриста Володимир Караваєва новий законопроект буде малоефективним і його можна буде легко оспорити в суді через існуючу статтю 126 Кодексу про адміністративні правопорушення.
"Упевнений, що в разі прийняття, даний законопроект не дасть необхідного результату. Причина перша - у нас залишається стара редакція статті 126 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка говорить про те, що якщо людина сідає за кермо автомобіля, будучи позбавленою права керування за рішенням суду, то штраф становить всього 510 гривень.", - пояснив юрист і додав, що в такому випадку не виключено, що люди, яких позбавили права керування виходить будуть спокійно їздити за кермом і далі.
Читати також: Нацбанк потрапив під слідство за розтрачені мільярди
"У такому випадку не виключено, що людина виходить з будівлі суду, її позбавили права керування, а вона тут же спокійно сідає за кермо автомобіля, знаючи, що їй за це загрожує покарання лише 510 гривень.", -наголосив Караваєв під час інтерв'ю виданню "Голос столиці".
Нагадаємо, раніше в ЗМІ повідомлялось, що розмір штрафу за водіння автівок напідпитку зросте до 10 тис. грн, а термін позбавлення водійських прав збільшать до 10 років.