Препарат SER-109, призначений для лікування рецидиву кишкової інфекції, виготовлений з людських екскрементів, з тріском провалився під час клінічних випробувань.

Ліки виявилися неефективними при повторному захворюванні на кишкову інфекцію, викликану бактерією Clostridium difficile, пише N+1.

За словами виконавчого директора Seres Therapeutics Роджера Померанца, такий результат став для них абсолютною несподіванкою. У доклінічних і першій фазі клінічних випробувань були отримані дані про ефективність медпрепарату, бо він допоміг 29 з 30 хворих, які брали участь у спостереженнях.

Повідомляється, що SER-109 – це капсула зі спорами кишкових бактерій, зібраних у людей зі здоровим мікробіомом кишківника. На відміну від цільних препаратів калу, препарат не містить живих мікроорганізмів.

У провальних випробуваннях другої фази були задіяні 89 пацієнтів, котрі перенесли три і більше рецидивів інфекції. Після терапії антибіотиками 59 з них одноразово взяли SER-109, а 30 - плацебо. Через вісім тижнів клінічні прояви інфекції поновилися у 44 відсотків добровольців з експериментальної і 53 відсотків - з контрольної групи, що свідчить про неефективність препарату. Частота побічних ефектів в групах не відрізнялася.

Популярні новини зараз
Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

Читайте також: Виробника "Нурофену" оштрафували за шахрайство

Компанія, що створила ліки, отримавши такі результати, налаштована провести ретельний аналіз клінічних даних і кишкового мікробіома пацієнтів, а також зіставити цю інформацію з результатами успішної першої фази клінічних випробувань.

Людям, які страждають на вірусну інфекцію, викликану бактерією С.difficile, найчастіше допомагала трансплантація фекалій. Для цього проводиться забір цільних калових мас у людей з оптимальним складом кишкового мікробіома і введення їх пацієнтам у формі клізми або капсули для прийому всередину. Донорські бактерії, розмножуючись, колонізують кишечник хворого і пригнічують ріст клостридій та інших патогенних мікроорганізмів.