Вчені з'ясували, чому в лікарні люди одужують повільніше, ніж поза її межами. Причиною цього науковці назвали шум різних апаратів у відділенні інтенсивної терапії.

Виявилося, що у більшості відділень медичних закладів рівень шуму іноді досягає 101 децибел. Така ж гучність у мотоцикла, вантажівки, дрелі або в кіно під час гучної сцени фільму, пише The Daily Mail.

Подібний шум призводить до того, що пацієнти не можуть заснути. Це, у свою чергу, виснажує організм та уповільнює одужання.

За даними бельгійських експертів, в середньому рівень шуму біля ліжка пацієнта досягає 52,8 децибела вночі і 54,6 децибела вдень. Такий же рівень шуму – у гучної посудомийної машини.

Читайте також: Японці подарують обладнання лікарням Західної України на 355 тисяч

Популярні новини зараз
Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику Повістки на порозі вже в серпні: чоловіки 50+ під прицілом мобілізації - кого торкнеться та де служитимуть Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Показати ще

Проводячи дослідження, вчені за добу фіксували 14 сплесків шумового забруднення вище 80 децибел. Подібний рівень спостерігається у переповненому ресторані, на вулиці або коли люди кричать.

Виявлена гучність шуму значно перевищує міжнародні норми. Згідно них, допустимі значення шуму у медичних закладах – нижче 35 децибелів, а максимум - 40 децибелів вночі.