Народні депутати ухвалили закон, за яким дозволяється закуповувати ліки через міжнародні організації.

За його прийняття у сесійній залі проголосував 241 народний депутат.

Відтепер буде запроваджена окрема процедура для закупівлі лікарських засобів,які купуються за рахунок бюджетних коштів. Вже не будуть застосовуватись процедури, які визначені Законом України "Про здійснення державних закупівель", через міжнародні спеціалізовані фонди, організації та механізми ООН, Міжнародну асоціацію забезпечення медикаментами (International Dispensary Association), Королівську Агенцію Великобританії (Crown Agents), Глобальний механізм із забезпечення лікарськими засобами (Global Drug Facility), Партнерство у сфері постачання та управління поставками (Partnership for Supply Chain Management).

Читайте також у розділі "Новини регіонів": МОЗ хоче купувати ліки в ООН напряму

Крім того, передбачається запровадження спрощеної та безкоштовної процедури реєстрації лікарських засобів, які будуть закуповуватися цими організаціями.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

Закон відносить такі ліки до категорії життєво-необхідних для того, щоб їх у подальшому звільнити від додаткових імпортних збору. Також передбачається скорочення термінів реєстрації цих лікарських засобів до 14 робочих днів.

Ввезення лікарських засобів, які закуповуватимуться спеціалізованими організаціями, буде здійснюватися у спрощеному порядку. Згідно з ним, у постачальника має бути лише сертифікат якості серії лікарського засобу, який видає виробник.

Запропоновані у законі положення матимуть тимчасовий характер і будуть застосовуватися лише протягом наступних 4-х років, а саме до 31 березня 2019 року.

Ці закупівлі будуть здійснюватися згідно з угодами, які укладатимуться між відповідною спеціалізованою організацією та Міністерством охорони здоров'я України.

Функції Міністерства охорони здоров'я України як головного розпорядника бюджетних коштів не будуть делегуватися спеціалізованим організаціям. Вони лише надаватимуть послуги з організації та проведення закупівель.

Перелік таких послуг визначатиме Кабінет Міністрів України.