Парламентом України в першому читанні прийнято законопроект, що дозволяє підприємствам реструктуризувати проблемну заборгованість перед банками.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляється в пояснювальній записці до документа, процедура реструктуризації - добровільна: сторони мають право самостійно погоджувати питання про доцільність її застосування або використовувати інші механізми повернення заборгованості.
Закон буде діяти протягом 3 років з моменту прийняття. У цей період буде здійснюватися позасудове врегулювання проблемних заборгованостей юридичних осіб.
Читайте також: Якщо МВФ не дасть кредиту, долар подорожчає до 35 грн - експерт
Як повідомляється, під дію законопроекту підпадає заборгованість в обсязі близько 200 млрд гривень. Національний банк вважає що законопроект дозволить конвертувати 25% корпоративних боргів.
Мова в даному випадку йде виключно про життєздатні підприємствах, які за рахунок цього зможуть повернутися до економічної активності і забезпечити пожвавлення банківського кредитування в цілому.
З метою створення додаткових стимулів для участі в процедурі фінансової реструктуризації положеннями законопроекту передбачено особливий податковий режим при оподаткуванні окремих операцій - списана сума не буде обкладатися податками.