Американські вчені провели дослідження, як впливає схильність людей вибирати собі партнерів, рівних за рівнем інтелекту, на плодючість і генетичний вигляд майбутніх поколінь.

Нове дослідження підтвердило, що освітній рівень батьків впливає на чисельність дітей, однак схоже, що цей зв'язок не є генетично обумовленим. Про це пише life.ru з посиланням на звіт науковців у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Під час роботи вчені використовували дані Загальнонаціонального дослідження здоров'я і життя на пенсії в США. Вони намагалися знайти кореляції між освітнім рівнем, генотипом, ростом, індексом маси тіла і частотою депресій серед 4686 європеоїдних подружніх пар, котрі які народилися між 1920 і 1955 роками.

Порівняльний аналіз підтвердив: для всіх цих вікових груп було властиво підбирати собі в якості подружжя людей з близьким рівнем освіти. Так, особи з середньою освітою частіше вступали в шлюб з особами протилежної статі, які закінчили аналогічні навчальні заклади. Така ж ситуація спостерігалася і серед пар з вищою освітою.

Вчені також остаточно упевнилися в тому, що подружжя з більш високим освітнім рівнем мали в середньому менше дітей, ніж менш освічені пари. Крім того, у високорослих партнерів кількість нащадків менша, ніж у тих, хто нижчого зросту.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати
Показати ще

А от що здивувало дослідників, так це відсутність кореляцій по генотипам. Раніше вчені вважали, що шанси отримати вищу освіту корелюють з певними наборами генів. Але різниці за середнім числом дітей між особами, що мали "сприятливий" для освіти генотип, і всіма іншими після проведеного дослідження не виявилося. Тобто ніякої зв'язки генотипу і плодючості виявлено не було. Аналогічним чином ніяких кореляції не вдалося встановити і між середнім числом дітей та індексом маси тіла або схильністю до депресій.

Зараз, з появою систем масової освіти населення планети опинилося в нетипових для нього умовах.

Читайте також: Кияни стали називати дітей Абігейл і Богумир

Російський біолог Олександр Марков зазначив, що сьогодні "вибір дурних жінок в постійні партнери може мати адаптивний сенс", оскільки відомо, що в багатьох суспільствах в нинішній період історії люди з низьким рівнем освіти і з низькими результатами тестів на IQ залишають більше дітей.

Така ситуація спостерігається в різних країнах світу. У ряді африканських держав освітній рівень більшості подружжя не перевищує середньої школи, в той час як в інших державах він істотно вище. За рахунок більшої плодючості чисельність населення в перших країнах енергійно зростає, в той час як у других часто скорочується.