Українські в'язні, яких засуджено до довічного покарання на території Криму, стали для окупантів "гарматним м'ясом", адже їх не лише змушують воювати на боці росіян, але й скеровують виконувати "чорну" роботу: приміром їх відправляють на розмінування небезпечних територій, або насильно залучають до лав "ЛНР" чи "ДНР".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами глави "Української Гельсінської спілки з прав людини" Олександра Павліченка, випадки, коли в'язнів змушують воювати, є дуже популярними серед окупантів.
"Ми знаємо прізвища конкретних людей, які вступили до лав так званих армій "ЛНР" і "ДНР", це засуджені до довічного ув'язнення. Були випадки, що після того як ці люди повоювали якийсь час, їх повертали до в'язниць. Так, це важко підтвердити документально, але зі своїх джерел ми маємо інформацію про таких в'язнів", - повідомив Павліченко.
Читати також: Політичну партію Савченко може спонсорувати "сірий кардинал" Медведчук
Виявилось, що в'язні практично не мають жодних прав і їхню долю прослідкувати під час активної фази військового протистояння було неможливо. Більшість з них могли втекти чи загинути при бомбардуваннях, приміром так було із в'язнями з Чорнухинської колонії. Під час бомбардування 380 засуджених з цієї колонії працівники закладу випустили на волю. Подальша їх доля - невідома.
"Колонія № 23 потрапила на лінію вогню під час боїв під Дебальцевим. Тоді 375 засуджених залишили колонію, вони намагались вийти в безпечне місце, однак їм не вдалось пройти через блокпости, і приблизно сто осіб повернулись на територію колонії", - повідомив Павліченко для видання Glavcom.ua, зауваживши, що їхню подальшу долю важко відстежити.
"Розумієте, на тій території відсутні права взагалі. Там немає жодних механізмів, до яких можна вдатися, аби з'ясувати, чи порушено право конкретної людини", - наголосив Павліченко.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські в'язні стали рабами російського громадянства, адже їх автоматично "зробили" громадянами РФ без відповідних документів чи їхньої доброї волі. Вподальшому, саме цей привід окупанти використовують для шантажу в'язнів.