Віце-прем'єр Павло Розенко визнав, що монетизувати субсидії не вийде, оскільки така процедура вимагає не лише колосальних коштів, внесення численних змін до законодавства та створення самостійних держструктур, але й потребує багато часу для втілення цього процесу. Тому Розенко запропонував залишок від зекономлених на субсидіях коштів спрямовувати на покращення енергозбереження домівок українців. Щоправда, Розенко "забув" згадати, що такий процес теж вимагає часу і додаткового адміністрування, оскільки на сьогодні всі зекономлені від субсидій віртуальні кошти отримує НАК "Нафтогаз".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Мова не йде про монетизації субсидій, тому що це важко зробити з адміністрування, це буде дорого і неможливо. Мова йде про монетизації залишків, монетизації економії. Коли говорять про те, що система субсидії не приваблює людей до економії ресурсу, і це в основному правда, ми хочемо застосувати механізм, коли людина, яка отримує субсидії, прикручуючи газ, може зробити економію на своїй субсидії.", - повідомив Розенко під час інтерв'ю виданню "112 канал".
Читати також: Українці перестали платити по кредитах
Також Розенко висловився за те, щоб зекономлені кошти в кінці року монетизувати - тобто перевести із віртуальних у реальні і направити їх на модернізацію енергозбереження помешкань українців. Однак яким чином такий механізм працюватиме і що потрібно зробити, щоб він стартував, Розенко не повідомив.
"К кінці опалювального сезону у нього на рахунку накопичиться певна сума економії, яку ми можемо або монетизувати - і люди отримають реальні кошти, або він може направити ці кошти на енергозбереження свого будинку, щоб вже на наступний опалювальний сезон економити ще більше і отримати ще більше вигоди від цього", - повідомив Розенко.
Як відомо, багато експертів скептично ставляться до такої монетизації, оскільки без встановлення чіткого переліку витрат, згідно із яким українці мали б використовувати ці зекономлені кошти, є загроза того, що гроші витрачатимуть на власний розсуд, а не на утеплення будинків.
Нагадаємо, цього року на субсидування наслення із бюджету додатково видялть понад 5 млрд. гривень.