Не дивлячись на російську агресію і не прикриту війну проти України, безліч росіян продовжує привільно поводити себе досить в Україні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаприклад, "дочки" російських банків займають 12% всього банківського сектора країни - це дочірні філії "Зовнішекономбанку", "ВТБ", "Ощадбанку", "Альфа-груп". Велика частина ринку мобільного зв'язку в Україні також контролюється російськими бізнесменами – МТС займає 38% українського ринку (23 млн абонентів), ще 42% ринку (25 млн абонентів.) – у "Київстару". Це теж російський оператор, належить до "Альфа-груп" Михайла Фрідмана через VimpelCom.
Читайте також: У московському барі залишили оригінальні "чайові"
Загальний обсяг російських активів в енергетиці України - понад 10 млрд. дол. російському підприємцю Євгену Гінеру належить компанія VS Energy, яка, в свою чергу, контролює 12 з 26 українських обленерго (обласні електроенергетичних компаній). Інший російський бізнесмен - Костянтин Григоришин - контролює міжнародний холдинг "Енергостандарт", у якого на Україні є активи в електроенергетиці, виробництві трансформаторів, енергомашинобудуванні, транспорті та логістиці, нерухомості.
Шанувальники "русского мира" і друзі Путіна, маючи активи в Україні, не соромляться тут обживатися. Наприклад, той же Йосип Кобзон, який є персоною нон-грата в Україні через свої висловлювання і підтримку так званих ЛДНР. Через давнього приятеля і артиста Яна Табачника, Кобзон вже захопив частину київського пляжу, де збирається побудувати розважальний центр. У власності артистів виявилося 8 га землі на Осокорках в оренді на 25 років, де вже щосили йде підготовка до будівництва.
Втім, не тільки російські бізнесмени і артисти намагаються відхопити частину України, а й російські чиновники.
Виникає парадокс - поки в Києві і регіонах не вистачає землі для воїнів АТО, яким право на власний наділ гарантувала держава, для росіян в Києві, виявляється, знаходяться ласі шматочки під забудову.
У Київській міській державній адміністрації підрахували, що всім солдатам, які вже написали відповідні заяви, потрібно виділити 1,5 тис. га. землі. Але, за словами чиновників столичної мерії, такого обсягу вільних земельних ділянок в місті немає.
Справедливий гнів і обурення киян викликає той факт, що, наприклад, посольству РФ земельну ділянку в столиці таки знайшли.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт з питань місцевого самоврядування Андрій Курилко.
Покопавшись в засіках Інтернету, нам вдалося з'ясувати, що ще вкінці 90-х років російські дипломати почали скаржитися на те, що їм потрібно щось більш сучасне і комфортабельне ніж будівля в Солом'янському районі.
У 1998 році колишній київський мер Олександр Омельченко обговорював виділення земельної ділянки для будівництва нових будинків російського посольства з послом РФ Юрієм Дубиніним. Мабуть тоді київській владі вдалося домовитися з російськими дипломатами, оскільки в тому ж році було підписано "Угоду між Урядом Російської Федерації і Кабінетом Міністрів України про умови розміщення і обслуговування дипломатичних представництв Російської Федерації в Україні".
У цьому документі чітко вказувалося, що землю росіяни отримають на 49 років за 49 грн!!! При цьому, договором передбачено автоматичне продовження оренди на такий же термін (49 років). Іншими словами, посольство РФ купило собі велику ділянку землі в центрі Києва, витративши лише кілька десятків (!) Гривень.
Наприклад, американцям, столичні депутати, віддали землю під будівництво посольства США (вул. Танкова, 4) за 27 млн. грн.
Київрада після цього, своїм рішенням, виділив представникам посольства РФ дві земельні ділянки на розі вулиць Волоської та Спаської (Поділ) загальною площею 56 соток. Але, на жаль, через термін давності, самого рішення київських депутатів нам так і не вдалося знайти.
Відмовилися підтвердити інформацію про права власності на цю ділянку і в самому посольстві Російської Федерації. Небагатослівні були і в Подільській районній адміністрації Києва. Тут нашим журналістам офіційно інформацію не підтвердили, але і не спростували. Що стосується неофіційних бесід, то працівники РДА кажуть, що знають чия це земля, адже щороку звертаються до співробітників посольства з проханням облагородити територію. І тільки раз росіяни відреагували, обгородивши її сіткою.
Те, що земля належить посольству РФ підтверджують і данні Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Самі жителі Подолу знають, що ці дві ділянки землі належать посольству Росії. Раніше тут красувалася табличка, на якій було написано кому і під які цілі виділена ця земля.
Але під час Революції Гідності, кияни демонтували її, а на одній з ділянок (вул. Спаська, 13) розбили сквер і назвали його "Самосад".
Секретар Київради Володимир Прокопів офіційно розірвав всі раніше підписані договори про партнерство з Москвою. А неофіційно, виявляється, Київ продовжує співпрацювати з окупантами.
Варіантів розірвати договір і повернути землю киянам є безліч - винести це питання на порядок денний, звернутися в Кабмін, виставити ділянку на продаж, віддати активістам під публічний простір, або навіть учасникам АТО.
Читайте також: Боржників та прохачів субсидій посадили на шиї українців
"Депутати Київради повинні ініціювати звернення до уряду з вимогою розірвати угоду між Росією і Україною, в частині виділення землі під будівництво посольства РФ. Після позитивного рішення Кабміну, Київрада, своїм рішенням, зможе спокійно повернути ділянки землі на Подолі в комунальну власність. І, щоб такий ласий шматок землі в центрі Києва знову не перепродали під будівництво, скажімо, торгового центру, облаштувати в цьому місці красивий сквер для жителів Подолу і гостей міста Києва"- розповідає експерт з питань місцевого самоврядування Андрій Курилко.
Хотілося б нагадати столичній владі, що анексувавши Крим, Росія, в першу чергу, почала перегляд всіх договорів продажу та оренди кримських земель. Більш того, вони навіть розробили механізм спрощеного розірвання довгострокових договорів. І все це було зроблено через кілька місяців після захоплення півострова і під жорстким тиском міжнародних санкцій.
Але ми продовжуємо грати в толерантність, створюючи всі умови в Києві для агресора і ігноруючи своїх же людей, які воюють проти цього самого агресора на сході країни.
Військовий лікар Олексій Галімський опублікував на своїй сторінці в соцмережі відповідь від КМДА, де йому повідомляють, що в місті немає землі для учасників бойових дій. Галімський такий не єдиний - землі не вистачає тисячам тих, хто повернувся з АТО, з покаліченою душею і тілом.