Українсько-польська команда рятувальників-добровольців здійснила сходження на одну з найвищих вершин Українських Карпат - гору Піп Іван. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив рятувальник з Івано-Франківська Роман Сус.

За його словами, волонтери вийшли на лижах із села Шибене Верховинського району Івано-Франківської області вчора, 14 січня.

Учасниками походу стали активісти польської добровільної гірської служби GOPR Bieszczady разом зі своїми українськими колегами та працівниками Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста.

Читайте також: Відчайдухи катаються по замерзлому озеру в Івано-Франківську (відео)

Нагадаємо, рятувальний пункт розташований у одному з приміщень напівзруйнованої обсерваторії "Білий Слон". Усі рятувальники є досвідченими альпіністами, які здобули необхідні навики під час проходження спеціального вишколу.

Піп Іван Чорногірський, відомий також як Чорна Гора або просто Піп Іван, має висоту 2028 метрів над рівнем моря. Гора розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.

На вершині стоїть напівзруйнована астрономічно-метеорологічна обсерваторія, яка діяла у 1938-1941 роках. Це найвище розташована будівля на території України, в якій постійно жили та працювали люди.