Останнім часом лікарі все більше піднімають питання про шкоду та переваги глютену. Частина нашого раціону харчування містить продукти з глютеном. Кому вірити? Міфам про користь глютену або лікарям, які б'ють на сполох?

Глютен - комплекс рослинних білків, які містяться в злакових культурах: пшениця, овес, ячмінь, жито. Глютен має іншу назву - клейковина, за в'язкості, який дає продукт в готовому вигляді. Глютен можна легко визначити в продуктах через його тягучість.

Читайте також: На Чонгарі стався новий конфлікт

Ряд проведених досліджень показав, що глютен призводить до ряду захворювань, серед який рак, серцево-судинна система, анемія, розсіяний склероз, артрит, шлунково-кишкові розлади і на цьому список захворювань не закінчується.
У сучасних злакових культурах (селекційних і генномодифікованих сортах) міститься велика кількість глютену. В диких злакових сортах процентне співвідношення глютену набагато менше. Не важко помітити, що люди в сучасному світі набагато частіше хворіють, ніж наші предки, так як вони харчувалися в більшій мірі дикими сортами злакових.
Лікарі недарма б'ють на сполох про отруйному вплив на організм людини глютену. У деяких людей генетична непереносимість глютену, тому їм доводиться ретельно підбирають для себе дієту з продуктів не містить даний рослинний комплекс білків.
Крім круп клейкої структури, глютен міститься ще в ряді продуктів, які ми використовуємо в своєму раціоні харчування.

Це продукти, такі як: кетчуп, майонез, соус, морозиво, напівфабрикати, фарш, ковбаси і сосиски, глазурування і панірування, харчові добавки, готові сніданки, сухарики, чіпси, картопля-фрі, молочні продукти, солодощі, віскі, пиво, джин , бурбон та інші алкогольні напої, настояні на рослинах.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Дійсно ризик існує, якщо звернути увагу на список, то більшість продуктів ми вживаємо щодня. Чому не можна зберегти своє здоров'я і відмовитися, для початку, частково від глютенові отрути? Безглютенові дієти помошают позбутися зайвої ваги, самопочуття поліпшується і стан здоров'я рідше дає збій. Але є і зворотна сторона медалі. Продукти з глютеном містити фосфор, кальцій, комплекс вітамін A, B, E. Але ці життєво важливі вітаміни і елементи містяться і в інших продуктах, які менш шкідливі для організму. Тому краще знайти цю заміну.
Висновок напрошується лише один - глютенові продукти, скорочують роки життя і значно підривають здоров'я організму. Якщо ви хочете бути здоровим, Безглютенові харчування - вірний помічник у цьому.

Раніше портал "Знай.ua", поділився інформацією про неордінарні методи дієт, які можуть дати лише короткочасний ефект та можуть прізвесті до серйозних проблем зі здоров'ям.