Учені вважають шимпанзе нетовариськими тваринами, головною метою яких є домінування у групі. Однак нові дослідження показали, що цим тваринам притаманна взаємодопомога та кооперація.

Як пише Naked Science, професор Франс де Валь вважає, що попередні експерименти над шимпанзе не показували об'єктивних результатів тому, що тварини не мали свободи вибору. У нових тестах де Валь дозволив приматам показати усю свою товариськість.

Експеримент полягав у тому, що один шимпанзе не міг впоратися із завданням без допомоги іншого. Доки одна особина тримала дверцята клітки, інша виносила тарілку з їжею, після чого вони її ділили між собою. Цей тест демонструє, що взаємодопомога серед живих видів існувала ще до первісної людини.

Франс де Валь зазначив, що бували випадки, коли окремі примати шахраювали та відбирали їжу у тих, хто працював. Однак проти порушника швидко утворювали групу та карали його укусами та вигнанням. Таким чином, шимпанзе спростували попередні дослідження, які вказували на їхню нездатність допомагати одне одному.

Портал "Знай" писав про скорботу шимпанзе після смерті свого друга. Вони годинами сумували біля тіла дев'ятирічного члена групи і торкались його пальцями.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще