Заступник міністра культури України Тамара Мазур прокоментувала перспективи судового процесу щодо повернення колекції "скіфського золота", втраченої через анексію Росією Криму.

"Ми чекатимемо на позитивне рішення суду. Якщо суд Нідерландів послуговуватиметься чинним національним законодавством та положеннями міжнародного права, то ці культурні цінності повинні повернутися до України у Київ", – цитує слова міністра Укрінформ.

За словами заступника міністра, судове засідання, яке заплановане на 5 жовтня, розгляне позиції сторін і ухвалить рішення.

"Позиція Російської Федерації полягає у тому, що ці експонати є власністю Автономної Республіки Крим, позиція України – це золото є власністю української держави, як це було зафіксовано ще до анексії та окупації", – зауважила заступник міністра.

За її словами, на сьогодні зберігачем цих цінностей є Київський національний музей історії, тому потрібно повернути ці цінності власнику.

Популярні новини зараз
Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію Банки встановили ліміти на зняття грошей Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

Раніше сайт "Знай.ua" повідомляв, що розгляд позову України до Музею Аллард Пірсон щодо "скіфського золота" Окружний суд Амстердаму має розпочати 5 жовтня.Предметом суперечки є колекція із 565 музейних предметів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, Національним заповідником "Херсонес Таврійський" і Бахчисарайським історико-культурним заповідником для експонування в Музеї Аллард Пірсона (Амстердам) у період з 6 лютого 2014 го до 28 травня 2014 року у рамках виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі".

Виставка "Крим - золотий острів у Чорному морі" у музеї Аллард Пірсон була сформована із колекцій п'яти музеїв, один із яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. Експонати скіфського золота із київського музею повернули до Києва. А предмети із кримських музеїв залишаються досі в Голландії після спільної виставки в амстердамському музеї.

Читайте також: Україні дозволили боротися за "скіфське золото"

Після завершення виставки, нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їхнім зберігачем відповідним рішенням Міністерства культури, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.

З іншого боку, згідно законів України, усі надані експонати є частиною Музейного фонду України і можуть передаватися на тимчасове зберігання лише на підставі укладених контрактів. Контракт, який надавав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Аллард Пірсон, завершився 13.06.2014 року, після чого ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними із України і підлягають поверненню.