Землю, задовго до появи Homo sapiens, населяли доісторичні види. Вчені назвали їх "хоббітами". Сліди їх існування виявили на індонезійському острові Сулавесі.

Про це повідомляє Reuters. Вчені розповіли, що вдалося виявити на острові Сулавесі в районі Талепу кам'яні знаряддя. Їх вік становить не менше 118 тисяч років. Це говорить про те, що там був присутня людину. Але ніяких підтверджень про існування людей в той період ніколи не існувало. Тому кам'яні знаряддя поставили нове завдання перед вченими.

"У нас є прямі свідчення того, що Homo sapiens прибули на Сулавесі на човнах або плотах приблизно 50-60 тисяч років тому. І, судячи з усього, їх зустрів тут інший, давніший вид", - наголосив археолог Герріт ван дер Берг з австралійського Університету Вуллонгонга.

Читайте також: В Італії відреставрували тисячолітній замок

Всього дослідники знайшли 311 кам'яних знарядь. Їх створювали древні люди, б'ючи один камінь об інший. Потім знаряддя шліфували підручними засобами до гостроти ножа. Поруч виявили скелети вимерлих гігантських предків сучасних слонів і кабанів-бородавочників.

Популярні новини зараз
Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Зупинили за порушення – можуть доставити до ТЦК: нові правила мобілізації Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях
Показати ще

У 2004 році свідоцтва існування "хоббітів" вже знаходили на індонезійському острові Флорес. Там виявили скелет істоти. Її зріст був близько метра. За однією з версій це могли бути останки недорозвиненого Homo sapiens. Але вчені все ж готові вважати індонезійські острови "загубленим світом". Сулавесі, на їхню думку, може бути центром ізольованої гілки людського родоводу.