Психологи Пекінського університету прийшли до висновку, що введення окситоцину в ніс робить людей оптимістами. Він змінює їхнє суб'єктивне сприйняття так, що вони починають вважати хороші події набагато більш ймовірними, ніж погані.

Найбільш помітно зміна свідомості проявляється у людей, схильних до депресії та тривожності. Результати дослідження вчені опублікували в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Раніше вчені вже помічали дивну дію окситоцину, коли його у вигляді спрею вводили в ніс. Після цієї процедури у людей значно посилювалися прихильність і доброзичливість навіть по відношенню до незнайомців.

Аби переконатися в "оптимістичній" дії гормону, психологи провели спостереження за 320 чоловіками-студентами. Під час них вчені перевіряли, наскільки зміниться сприйняття ймовірності тих чи інших подій з введенням окситоцину. При цьому всі учасники експерименту мали нормальну психіку. Правда, частина з них була більш схильною до депресії і тривожності, а інша - навпаки.

Чоловіків поділили на дві групи. Перед початком експерименту їм вводили спрей, що містить окситоцин, або аналогічне на вигляд плацебо. Після цього добровольцям пропонували розглянути 40 позитивних і негативних життєвих ситуацій. Серед них – депресія, смертельна хвороба, шлюб, розлучення, влаштування на роботу . Студенти повинні були оцінити ймовірність того, що подібна подія відбудеться і з ними.

Популярні новини зараз
Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Читайте також: Українці стали в 2 рази оптимістичніше, ніж в стабільному 2013 році - соціолог

Після цього учасникам експерименту називали реальні статистичні значення ймовірності, що якась подія станеться зі звичайною людиною. Через п'ять хвилин кожному пред'являли список з тих же подій, зібраний в новому випадковому порядку. Завдання було аналогічним. Піддослідні мали оцінити ймовірність того, що зазначені події відбудуться у їх житті. Після цього студентам знову нагадували про реальну ймовірність подій зі списку і питали, наскільки вони довіряють офіційним цифрам.

Після того, як чоловіки дізнавалися реальну ймовірність конкретних життєвих ситуацій, вони змінювали своє уявлення про те, наскільки та чи інша подія загрожує їм. Ті ж, хто перед експериментом отримав свою дозу окситоцину, а не плацебо, охочіше вірили в те, що позитивні події мають більше шансів трапитися, ніж вони думали.

Коли ж виявлялося, що негативна подія в реальності є більш імовірною, ніж їм здавалося, вони не хотіли вірити в це. Таке заперечення більше виявлялося у схильних до песимізму і депресії.

Вивчивши отримані результати, науковці з'ясували, що в оптимізму є свої молекулярні механізми, якими можна керувати. Правда, поки не ясно, як довго проявляється ефект введення окситоцину.

Раніше Znaj писав про те, що вчені розробили спрей, який допоможе лікувати хламідіоз. Для блокування поширення хвороби препарат необхідно буде вприскувати в ніс.