"Сьогодні вранці, я проїжджала на машині по одному з двориків на Харківському шосе. На землі, в оточенні диких собак, лежав скрутившись чоловік. Ясно було, що це бомж. Я підійшла до нього ближче, в цей момент під'їхала карета швидкої допомоги (мабуть мешканці викликали) - лікарі до нього і близько не підійшли, сказали щоб йшов звідси, щоб люди не викликали швидку допомогу ... Я спробувала їм пояснити, що не дивлячись ні на що він людина і йому потрібна допомога, тому що у нього на вигляд дуже хворі ноги. Лікарі подивилися на мене як "на динозавра" і поїхали. Я підійшла до нього, собаки порикувати і підпустили. Чоловік близько 40-45 років подивився на мене бездонними чистими блакитними очима. Сказав, що звуть його Ігор. Я дала йому зовсім небагато грошей і упаковку вологих серветок, - написала на своїй сторінці в мережі Фейсбук киянка Ірина Скорнякова.

Читайте також: Заборонене київське кафе відкрилося під новою назвою

З 2014 року в Києві на 30% збільшилася кількість бездомних. До вже існуючих бездомним приєдналися ті хто повернулися з АТО, і не змогли призвичаїтись до нормального життя, і переселенці з Донбасу.

За оцінками експертів із соціальних центрів, в Києві налічується близько 25-30 тис. бездомних. Нарівні з біженцями з зони АТО і воїнами, які не знайшли себе в мирному житті, на вулиці опинилися українці, які втратили квартири через кредити та економічне падіння в країні. Якщо раніше люди без певного місця проживання могли прописатися в Центрі обліку бездомних, то тепер для цього їм необхідно виділити місце проживання.

А в Києві всього одна державна нічліжка на 150 місць.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає
Показати ще

Підрахувати всіх бездомних не реально. Якщо брати країни Західної Європи, то число бездомних там приблизно 0,5% від загальної кількості населення. Що стосується України, то експерти називають цифру в 175 - 200 тис. чоловік.

"На сьогодні немає точних даних про кількість бездомних громадян в Україні, але можна точно стверджувати, що їх більше 16 тис. Були проведені різні соціологічні дослідження і зазначалося, що у нас 100 тис. бездомних осіб, скільки їх насправді, досі важко сказати", - каже начальник Управління у справах людей похилого віку та соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Сулима

Місцевій владі слід було б узяти на озброєння як мінімум зарубіжний досвід. Однією з найуспішніших вважається практика американського штату Юта.

Завдяки програмі з надання житла нужденним, за перший рік її реалізації кількість бездомних там скоротилося на 72%. Бездомний отримує житло, потім знаходить роботу, віддаючи за отриману квартиру 30% своєї зарплати, а непрацюючий - 50% соціальної допомоги.

Експерти запевняють, що причиною появи дедалі більшої кількості бездомних у столиці є те, що вступив в силу закон в кінці цієї зими "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг".

Читайте також: На Деміївській крадії зняли колеса з авто

Новий документ змінив правила тимчасової реєстрації громадян. Якщо раніше її можна було отримати за адресою Центру обліку бездомних, то тепер прописуватися можна тільки за місцем фактичного проживання. Простіше кажучи, раніше людина без документів могла прийти в Центр обліку бездомних і легалізуватися, а тепер для цього потрібно мати свій кут.

"Питання реєстрації головне для бездомної людини. Прописка єдина можливість стати на облік в Центрі зайнятості, працевлаштуватися, потрапити в систему соціального захисту, отримати пенсію, медичне обслуговування, допомогу. Нововведення з пропискою виключно за місцем проживання позбавило тисячі українців можливості якимось чином легалізуватися і домогтися мінімальних державних соціальних гарантій. Число бездомних поповнили ті, хто по амністій ​​і "закону Савченко", вийшли на свободу, це зараз найбільший відсоток бездомних. Адже їх не запитали, чи готові амністовані до нормального життя чи ні, чи є житло, чи зможе знайти роботу і вести нормальне життя", - говорить голова правління Бюро соціальних і політичних розробок Ігор Камінник.