Істотної зміни системи оподаткування найближчим часом не буде. Перш, ніж її міняти, необхідно налагодити правильне адміністрування і легалізувати доходи, усунути лазівки, де можуть ховатися тіньові фінанси. Розповів Міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв'ю РБК-Україна.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Я вважаю, що найближчим часом ми не можемо говорити про радикальну зміну системи оподаткування. Нам необхідно спочатку показати, що ми зможемо налагодити правильне адміністрування, а тут дуже багато чого потрібно робити. І, я думаю, якщо ми покажемо успіх, а я впевнений, що покажемо і це моя принципова позиція, тоді можемо говорити про зміни. При правильному адмініструванні ми можемо досить багато додаткового ресурсу вивільнити ", - говорить Міністр фінансів.
Завданням номер один Олександр Данилюк вважає легалізацію доходів. Також, Міністр фінансів пропонує вивільнити ресурси в результаті вдосконалення системи адміністрування: "Є кілька моментів. Важливо об'єднати бази податкової служби та митниці. Можете самі уявити який ресурс звільняється тільки за рахунок цього. І зіставляти бази з системами, які діють на заході ".
"Всі ці заходи спрямовані на усунення лазівок і тіні, де можуть ховатися досить чималі кошти. Це наш ресурс, який, на жаль, йде не в бюджет. Потім, мені здається, необхідно попрацювати над легалізацією зарплат. Була проведена важлива складова реформи (зниження ставки ЄСВ, - ред.) І вона вже дає результати. Але мені здається, що ми недостатньо ще використовували цей інструмент. Багато хто не розуміє, які можуть бути наслідки, якщо не легалізувати зарплати ", - каже Данилюк.
Умовно кажучи, влада дала бізнесу можливість легалізуватися і знизила ставку ЄСВ, але не весь бізнес захотів перейти на "білі" зарплати, вважає Міністр фінансів. "У цій частині теж потрібно попрацювати. Мені здається, що потрібно максимізувати ККД від тих дій, які вже були зроблені. Після цього можемо розмовляти з МВФ, щоб продемонструвати їм, що ми максимально можемо вичавити з того, що вже зроблено. І я не розумію, чому вони можуть бути проти. Але я проти того, щоб приходити, ставити ультиматуми. Це неправильний підхід і не справедливо по відношенню до моєї попередниці ", - висловлює свою думку Олександр Данилюк.
Читайте також: Українці заплатили за війну 14 млрд грн
Міністр фінансів є прихильником об'єднання митниці з Державною фіскальною службою. На його думку, якщо це єдина організаційна структура з єдиними завданнями, то так простіше буде реалізовувати зміни.
Також, новим урядом буде продовжена політика верифікації соцвиплат. Щоб ті, хто не має права отримувати соцвиплати, їх не отримували.
Олександр Данилюк наголосив на тому, що питання співпраці з МВФ має намір вирішити за допомогою переговорів. І хоча, МВФ категорично проти зниження ставок, Міністр фінансів має намір відстоювати свої лібералістичної погляди, максимально балансуючи їх з реальністю.