Співробітники Управління захисту економіки викрили у Дніпропетровській області підпільне виробництво, яке незаконно виготовляло невідомі бактеріальні лікарські препарати. Його облаштували у лабораторії навчального медичного закладу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.
До організації виробництва причетні працівники одного з вищих навчальних медичного закладу. Вони розпочали "фармацевтичний" бізнес у січні минулого року. Для виробництва використовували лабораторні можливості, біологічні матеріали, а також приміщення кафедри. Фальсифіковані препарати використовували для лікування дисбактеріозу, дисфункції кишечнику та хвороб обміну речовин.
Їх не реєстрували, як того вимагає закон. Тому неможливо встановити, як реагуватиме організм після вживання.
Правоохоронці з'ясували, що фальсифікат продавали через державні та приватні медустанови. Їх збутом займалась 53-річна жінка-підприємець, яка також працює у зазначеному навчальному закладі. "Аптека", в якій можна було придбати пробіотик, розміщувалась в приміщенні однієї з діагностичних лабораторій міста.
Також збутом займались близько 15 лікарів як державних, так і приватних медзакладів. Вони й призначали його своїм пацієнтам, а за це отримували "відкат". Його розмір складав 30% від продажу одиниці. Один 20-мілілтровий шприц коштував 150 гривень.
Читайте також: Ліки на півмільйона гривень намагалися провезти бойовикам
Кожного місяця зловмисники продавали 900 одиниць препарат на суму в 135 тисяч гривень.
За даним правопорушенням відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу "шахрайство".
Правоохоронці під час обшуку вилучили 50 шприців з готовим препаратом, 800 ампул з сировиною для його виготовлення, шість літрів живильної рідини, дві тисячі доларів, 16,5 тисяч гривень, а також чорнові та робочі записи.