Станом на 1 лютого 2016 року українські компанії вже використали всю квоту на поставку м'яса птиці в країни Європейського Союзу, що передбачена на 2016 рік. Про це йдеться в звіті про виконання програми Кабінету міністрів.

Крім того, за даними звіту, українські експортери цукру використали річну квоту на 66% і лише виробники м'яса свинини на даний момент експортували в ЄС менше 3% від можливого постачання. "Станом на 1 лютого 2016 року правом на використання квот скористались імпортери м'яса птиці – на 100%, імпортери цукру - в кількості 20 тис. тонн, що складає 66% від загальної кількості квоти, та імпортери м'яса свинини – 278 тонн або 2,8 відсотків", - йдеться у звіті, пише zaxid.net.

Про те, що квоти визначені для Україні є надзвичайно малими, ще на початку січня говорили і експерти, і учасники аграрного ринку. Наприклад, Юрій Косюк, власник бренду "Наша Ряба" різко критикував встановлені квоти. "Це все одно що ви до мене ходите в гості в будь-який зручний для вас час, а я до вас можу прийти лише у певний день, і лише на півгодини, і тільки за попередньою згодою", – так описав бізнесмен торгівлю України з ЄС у рамках Зони вільної торгівлі в інтерв'ю "Голосу Америки".

Разом з тим, кількість українських виробників, бажаючих експортувати продукти в ЄС, за даними Кабміну зростає. Лише в січні 2016 року митниці Державної фіскальної служби видали українським компаніям понад 4,5 тисяч сертифікатів EUR.1 на експорт товарів з України.

Читайте також: Не у всіх регіонах України економіка в жахливому стані, - The Economist

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Нагадаємо, що доступ на ринок ЄС відкритий для 10 виробників молочної продукції, а дозвіл на її експорт до Китаю отримали 18 підприємств. Причому в Китай вже експортують "молочку" 6 наших компаній. Для більш ніж 35 підприємств м'ясо- і молокопереробної промисловості також відкритий доступ на ринки Молдови, Казахстану, Киргизстану, Вірменії, Узбекистану. Поставками м'яса з України також зацікавились в ОАЕ, Єгипті та Марокко.