Українці відчувають більше позитивних емоцій протягом попередніх двох років. Цей показник виріс в два рази в порівнянні з 2013 роком, коли ситуація в країні була більш стабільною.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповіла соціолог Ірина Бекешкіна в інтерв'ю виданню "Новое время". Більш оптимістичні настрої в українців спостерігалися саме в кризові часи.
"У 2013 році почуття оптимізму було тільки у 14%. Наступний, трагічний 2014 рік - анексія Криму, війна, а оптимізм відчувають майже в два рази більше українців - 23,5%. 2015 рік - час катастрофічного падіння життєвих стандартів, а оптимізму стало лише ненабагато менше - 23%. Хоча оптимістів і не більшість ", - сказала Бекешкіна.
Читайте також: 8 тисяч робочих місць запропонували німці українцям
Причина в тому, за словами соціолога, в тому, що в 2013 році у людей було відчуття кладовища. Це було схоже на трясовину, яка потихеньку засмоктує. Вона наголосила, що на той час в українців було відчуття, що нічого хорошого вже не станеться. Особливо вплинула відмова Януковича від підписання угоди з Євросоюзом.
Все ж оптимістичний настрій не спостерігається навіть у половини населення. Але зараз у багатьох людей виник драйв, а також впевненість у своїх соціальних можливостях і силах. Такий настрій, за словами соціолога, компенсує зубожіння.
Ще один компенсатор - гордість за свою країну. Опитування показало, що в минулому році 67% населення пишалося громадянством України, а в 2013 році цей показник становив лише 47%.