Українські рятувальники обурилися принизливим ставленням влади до них, мізерним фінансуванням та забезпеченням. Кажуть, як тільки рядові працівники піднімають болючі питання, керівництво погрожує відправленням в АТО та звільненням. Доведені до відчаю співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій обіцяють страйк. Офіційно в ДержНС все заперечують, а "чутки не коментують".

Рятувальники переконують – накипіло. Ті, хто погодився про це говорити, роблять це на правах анонімності. "Керівництво реагує вкрай негативно, чого і слід було очікувати. Навіть у тихчастинах, які вищий склад підтримує - проводять постійні роз'яснювальні бесіди. Ми навчені - керівництво говорить одне, а робить абсолютно протилежне. А в нашій структурі змусити людину звільнитися або зробити його умови роботи нестерпними, в принципі, нескладно. Нас викликають на розяснювальні бесіди, погрожують звільненнями. Також обіцяють відправляти найбільш активних в АТО, змушують підписувати документи про те, що ми ознайомлені з наслідками організації страйку", - розказав "Знай" один з хлопців.

Додає, що в соцмережах київські рятувальники створили сторінку "Бойкот пожежних Україні". Там діляться проблемами та домовляються про майбутній страйк. "В групі вже більш як дві з половиною тисячі рятувальників. Правда, ми всі створили собі фейкові акаунти", - додає співрозмовник.

Зазначає, що мітинг будуть проводити через 40 днів після трагічної загибелі двох столичних рятувальників, які померли під час гасіння пожежі 4 березня. "Втратили товаришів і не вважаємо правильними будь-які спроби популізму і можливих провокацій, які можуть кинути тінь на наших загиблих братів. Це будуть мирні акції, які ні в якому разі не повинні супроводжуватися провокаціями. У нас графік - доба через троє, тому прийдуть тільки ті, хто вихідний і в добровільному порядку", - каже рятувальник.

Зарплата пожежного, який безпосередньо їздить на надзвичайні події - 2180-3000 тис. грн. "Максималку" в три тисячі отримують ті, хто має великий стаж. Підробляти хлопцям у вільний час заборонено законодавством. Додають, що змушені самі купляти собі бойовий одяг та спорядження. Іноді навіть пальне, аби поїхати на пожежу, потрібно "вибивати". Транспорт – окрема тема, він старий, а кошти на ремонт не виділяються.

Популярні новини зараз
Будуть під постійним обстрілом: астролог вказав, на які міста чекає пекельний тиждень За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати
Показати ще

Додають, що в Києві за останні 10 років тільки 1 співробітник отримав квартиру, майже чесно, але повністю заслужено. Він віддав своє життя пожежній охороні. Також, рятувальник пригадали "заслуги" свого керівництва за часів Майдану. Кажуть, що ДСНС України змушувало їх передавати намети та держаки до лопат на "Антимайдан".

Рятувальники вимагають збільшення зарплат хоча б вдвічі, обов'язкове державне та медичне страхування, поверхня пільг, люстрацію районних керівників, реформи та багато іншого. Кажуть, що подив викликав один з останніх наказів керівництва, який з'явився на сайті ДержНС. Голова служби Сергій Бочковський преміював весь начальницький склад ДСНС України "у розмірі 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальне звання, надбавок і доплат". Новину звичайні рятувальники, які щодня ризикують життям та отримують за це копійки, сприйняли як знущання. Адже на виклики вони змушені їздити в "картонних" берцях.

Начальник прес-служби ДСНС України Наталія Бистра сказала нам, що "чутки" не коментує. А рятувальники не мають права страйкувати. "Вони всі при прийомі на роботу підписували контракти, приймали присягу, тому як військові не мають права страйкувати", - каже Бистра.